Reklama

Reklama

Lech - Arka 1-1. Nowe fundamenty w Arce dają efekty

- Po czerwonej kartce jedyne, co mogliśmy zrobić, to bronić się i organizować kontrataki - nie ukrywał po meczu w Poznaniu trener Arki Gdynia Aleksandar Rogić.

38-letni Serb miał prawo być zadowolonym z postawy swojej drużyny. Mimo że Arka od 25. minuty grała w dziesiątkę po wykluczeniu Damiana Zbozienia, mimo aż 32 strzałów Lecha, udało jej się wywalczyć w Poznaniu punkt.

Lech od lat ma kłopoty w starciach z klubem z Gdyni i to spotkanie tylko potwierdziło tę regułę.

- To był bardzo ciężki mecz dla nas, duże wyzwanie do przetrwania.  Zawodnicy pokazali świetną postawę, charakter i biorąc te wszystkie okoliczności, jestem zadowolony z punktu. Mamy się z czego cieszyć przed przerwą ligową - mówił Rogić.

Reklama

Serb nie ukrywał, że po czerwone kartce Zbozienia jego drużyna mogła już się tylko skupić na defensywie. Wtedy było 0-0, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy goście objęli prowadzenie. Nie utrzymali go jednak do końca, Lech wyrównał po rzucie rożnym.

Dla Arki to już czwarty kolejny mecz bez porażki - w tych spotkaniach Arka zdobyła osiem punktów. Łącznie, odkąd prowadzi ją Rogić, wywalczyła 12 punktów w dziewięciu spotkaniach i przerwę świąteczno-noworoczną na pewno spędzi poza strefą spadkową. Dla porównania - Arka prowadzona przez Jacka Zielińskiego była w strefie spadkowej, po 11 kolejkach miała tylko dziewięć oczek.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

- Pracujemy bardzo ciężko i myślę, że ustaliliśmy pewne fundamentalne sprawy, które dla każdej grupy są bardzo istotne. W mojej drużynie jest znakomita etyka pracy, a także współpraca i szacunek. To właśnie jest fundamentem dobrych wyników - podkreśla Rogić, który powoli wprowadza też swoje myśli w grę drużyny.

Na razie serbski szkoleniowiec Arki chce się spotkać z rodziną, a do klubu wróci 9 stycznia. -  Mój plan na najbliższy czas to wycałować córki tyle, ile się da. Nie widziałem ich przez dwa miesiące - stwierdził.

Andrzej Grupa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama