• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Huragan Morąg - Arka Gdynia 0-1 w 1/16 finału Pucharu Polski

Arka Gdynia po trudnej przeprawie pokonała na wyjeździe 13. zespół trzeciej ligi Huragan Morąg 1-0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Zespół z Ekstraklasy uratował w drugiej połowie nastolatek, 17-letni Mateusz Młyński.

Trzecioligowy Huragan był sprawcą największej sensacji w 1/32 Pucharu Polski. Zespół z czwartej klasy rozgrywkowej wyeliminował Zagłębie Lubin, wygrywając przed własną publicznością 3-2. Z kolei Arka na tamtym etapie rozgrywek bez problemu pokonała w Świętochłowicach Śląsk 3-0.

Arkowcy już w 9. minucie mieli doskonałą okazję, by objąć prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Tadeuszu Sosze, do piłki podszedł Goran Cvijanović i fatalnie się pomylił. Pomocnik gdynian uderzył niecelnie obok prawego słupka bramki gospodarzy.

Później doszło do wymuszonej zmiany w zespole z Morąga, gdy w 20. minucie kontuzjowanego Arkadiusza Mroczkowskiego zastąpił Dariusz Boczko.

Mimo prowadzenia gry, Arka nie oddawała celnych strzałów na bramkę i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowych remisem.

Gdynianie uniknęli kompromitacji w 72. minucie, a bardziej doświadczonych kolegów wyręczył Mateusz Młyński. Nastolatek wykorzystał dośrodkowanie Nabila Aankoura i po rykoszecie pokonał bramkarza Huraganu Mateusza Lawrenca.

Obrońcom Arki we znaki dawał się Brazylijczyk Augusto, który posyłał w kierunku bramki Kacpra Krzepisza groźne strzały. Gospodarze do końca nie dawali za wygraną, ale nie zdołali doprowadzić do dogrywki.