Reklama

Reklama

El. LE: FC Midtjylland - Arka Gdynia 2-1. Duńskie media: Cud w Herning

Duńskie media podkreślają, że zwycięstwo FC Midtjylland nad Arką Gdynia w meczu rewanżowym kwalifikacji do Ligi Europejskiej i awans drużyny z Herning to "cud w ostatnich minutach" i "triumf sfrustrowanego zespołu".

"Euforia po cudownym odrodzeniu drużyny, która w połowie meczu straciła wiarę w siebie lecz w ostatnich minutach złapała drugi oddech" - skomentował dziennik "BT".

Zdaniem "Ekstrabladet" piłkarze FCM wygrywając w doliczonym czasie pokazali "prawdziwą futbolową duszę" będąc w ostatnich minutach meczu na "bardzo straconej" pozycji lecz jednak zdołali odnieść zwycięstwo.

Portal bold.dk ocenił, że piłkarze FCM sami postawili się w bardzo trudnej sytuacji, przegrywając w Gdyni 2:3. "Mając u siebie w sumie małe szanse na awans, pokazali jednak, że gra się do końca, zaś Alexander Soerloth strzelając zwycięską bramkę doprowadził widzów w Herning do ekstazy".

Reklama

"Po słabej pierwszej połowie, pasywnej i pełnej frustracji grze, w drugiej w takt upływu czasu malały szanse na awans; jednak w Herning stał się cud i to FCM gra dalej. To wielki triumf" - napisał portal tipsbladet.dk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL