Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Cracovia - Arka Gdynia 0-0. Zbigniew Smółka: Widowisko nie było porywające

- Wiemy, w jakiej sytuacji są oba zespoły i to było przyczyną, że sytuacji i gry w piłkę było mniej - mówił po remisie z Cracovią Zbigniew Smółka, trener Arki Gdynia.

- Cracovia próbowała atakować prostymi środkami, bo ma wysoki zespół. Z kolei ja się cieszę, że po stałych fragmentach gry stworzyliśmy dwie groźne sytuacje, bo to ćwiczymy na treningach - analizował na gorąco Smółka.

Nie da się jednak ukryć, że spotkanie stało na bardzo niskim poziomie. Oba zespoły sytuacji stworzyły jak na lekarstwo, do tego było wiele niedokładności.

- Walka w tym meczu była, ale brakuje nam skuteczności. W głowach coraz trudniej chłopakom jest to sobie poukładać. Uspokajam jednak zespół, bo wiem, że bramki przyjdą. Cieszy, że w obu meczach w Krakowie nie straciliśmy bramki i zdobyliśmy po punkcie [Arka na inaugurację zremisowała też z Wisłą 0-0], ale zdecydowanie więcej powinniśmy pokazać u siebie, bo nasi kibice na to zasługują - podkreśla Smółka, którego drużyna w poprzedniej kolejce polegała na swoim stadionie z Jagiellonią 0-2.

Reklama

Największą bolączką Arki jest brak skuteczności, która wynika z bardzo małej liczby celnych strzałów. W trzech spotkania w światło bramki gdynianie trafili raptem pięciokrotnie!

- Gdybyśmy jednak chcieli śrubować te statystyki, to uderzalibyśmy z połowy... Musimy nauczyć się dochodzić do sytuacji. Wiem jak to wygląda, ale chcę przypomnieć, że nasz zespół jest w przebudowie i nikt wysokich celów nie deklarował. Znam jednak wartość drużyny i wiem, w jakim kierunku to idzie. Pośpiech i szukanie krytyki to cechy, które mamy wszyscy, tymczasem teraz potrzeba spokoju - uważa Smółka.

Z Krakowa Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje