Reklama

Reklama

Arka - Wisła 3-0. Szwoch: Nie jesteśmy w gorącej wodzie kąpani

"Mamy swój plan od początku sezonu, nie jesteśmy w gorącej wodzie kąpani" - powiedział Mateusz Szwoch, pomocnik Arki Gdynia, cytowany przez internetową klubu, po zwycięstwie nad Wisłą Kraków 3-0 w drugiej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Kliknij i zobacz ranking piłkarzy Ekstraklasy!

"Plan na mecz był taki, żeby zaskoczyć Wisłę wysokim pressingiem, chwała nam za to, że wykonaliśmy go. Odbieraliśmy piłki i tworzyliśmy z tego groźne akcje. Prowadziliśmy 2-0 i mogliśmy mówić, że idziemy dalej do przodu. Jednak pierwsza połowa kosztowała nas dużo sił, a z drugiej strony to Wisła musiała. My mądrze się ustawiliśmy, myślę, że to wyglądało tak, że Wisła biła głową w mur, a my wyprowadzaliśmy groźne kontrataki" - stwierdził Szwoch.

Reklama

"Mamy swój plan od początku sezonu, nie jesteśmy w gorącej wodzie kąpani. Już niektórzy mówili, po meczu z Termalicą (przegranym na inaugurację 0-2 - przyp. red.), że jesteśmy słabi w ofensywie. Znamy swoje mocne strony i nie panikujemy po porażce, ale też nie zachwycamy się dzisiejszym zwycięstwem. Droga w lidze jest długa i daleka, żeby osiągnąć dobry wynik trzeba punktować w każdym meczu" - dodał pomocnik Arki.

Bramki dla gospodarzy zdobyli: Yannick Kakoko, Dariusz Zjawiński i Marcus Vinicius z rzutu karnego.

"Cieszę się, że zdobyłem pierwszą bramkę w Ekstraklasie. To był dobry czas na strzelenie gola, tak szybkie trafienie było dla nas idealne. To dla nas bardzo dobry rezultat. Atmosfera dziś na stadionie była wspaniała. Teraz musimy skupić się i zobaczyć  te rzeczy, które robiliśmy źle, a które dobrze. Dziś mamy się z czego cieszyć i musimy to kontynuować" - mówił Kakoko, cytowany przez internetową stronę klubu.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama