• 6 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (6 pkt.)

Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1-2 w meczu sparingowym

Arka Gdynia przegrała 1-2 w meczu towarzyskim z ukraińską Worskłą Połtawa. Jedyną bramkę dla drużyny z Ekstraklasy zdobył Patryk Kun.

Dla gdynian było to czwarte sparingowe spotkanie w czasie zimowych przygotowań do rozgrywek Ekstraklasy i Pucharu Polski, w którym Arka broni tytułu.

Obie bramki gdynianie stracili po dośrodkowaniach w pole karne. Honorowego gola w 79. min strzelił Patryk Kun, technicznym uderzeniem pod poprzeczkę bramki.

Mecz rozegrany został w tureckim Side. Worskła jest trzecią drużyną ligi ukraińskiej.

Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Kułacz (9.), 0-2 Wasin (54.), 1-2 Kun (79.)

Arka Gdynia: (I połowa) Pavels Szteinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Marcin Warcholak - Jan Łoś, Antoni Łukasiewicz, Andrij Bohdanow, Mateusz Szwoch, Luka Zarandia - Enrique Esqueda. (II połowa) Pavels Szteinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik (67 Damian Zbozień), Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Grzegorz Piesio, Michał Nalepa, Bartosz Nowicki, Siergiej Kriwiec, Patryk Kun - Michał Żebrakowski.

Worskła Połtawa: (I połowa) Bohdan Szust - Wadym Sapaj, Ołeksandr Czyżow, Andro Giorgadze, Ihor Perduta, Wjaczesław Szarpar, Wołodymyr Czesnakow, Pawło Rebenok, Władysław Kułacz, Aleksandre Kobachidze, Denys Wasin. (II połowa) Bohdan Szust - Andrij Dediajew, Andro Giorgadze, Ardin Dallku (65 Ołeh Ostapenko), Wadym Sapaj, Wołodymyr Czesnakow (78 Władysław Sydorenko), Dmytro Krawczenko, Wołodymyr Odariuk, Gegham Kadimjan, Denys Wasin (72 Dmytro Szapował), Jurij Kołomojeć.
Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy