• 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Arka Gdynia - Spartaks Jurmała 1-2 w sparingu

Przygotowująca się do meczu o Superpuchar Polski Arka Gdynia przegrała w Gniewinie 1-2 z mistrzem Łotwy Spartaksem Jurmała w meczu sparingowym.

Już w najbliższy piątek w Warszawie Arka zainauguruje sezon meczem o Superpuchar z Legią.

Na sparing w Łotyszami trener Leszek Ojrzyński od pierwszej minuty desygnował jedenastkę złożoną w dużej mierze z zawodników sprowadzonych ostatnio do Arki.

Od początku zagrali m.in. Krzysztof Pilarz, Adam Danch, Tomasz Koszut, Grzegorz Piesio, czy Ruben Jurado.

To właśnie ten ostatni, były piłkarz Piasta Gliwice, zmarnował w pierwszej połowie stuprocentową okazję.

Goście byli skuteczniejsi i tuż przed końcem pierwszej połowy objęli prowadzenie, gdy Dmitrij Płatonow uderzeniem głową pokonał Pilarza.

W 65. minucie Michał Marcjanik faulował w polu karnym, a Jewgienij Kozłow podwyższył na 2-0 dla Spartaksa.

Utrata drugiej bramki obudziła zdobywców Pucharu Polski. Szybko kontaktową bramkę zdobył Szymon Lewicki. Po chwili ten sam zawodnik mógł wyrównać, ale z bliska trafił w bramkarza.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo kilku strzałów z obu stron.

Arka Gdynia - Spartaks Jurmała 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Dmitrij Płatonow (42.), 0-2 Jewgienij Kozłow (65. z karnego), 1-2 Szymon Lewicki (67.)

Skład Arki: Krzysztof Pilarz - Damian Zbozień (46. Michał Marcjanik), Adam Danch, Tomasz Koszut, Tadeusz Socha - Luka Zarandia (46. Szymon Nowicki), Michał Nalepa, Dawid Sołdecki, Maksymilian Hebel, Grzegorz Piesio (46. Paweł Wojowski) - Ruben Jurado (46. Szymon Lewicki).