Reklama

Reklama

Arka Gdynia. Smółka: Na Sosnowiec będą zmiany w składzie

Trener piłkarzy Arki zapowiada przed sobotnim meczem ekstraklasy w Gdyni z Zagłębiem Sosnowiec zmiany w podstawowym składzie swojej drużyny. "Zawodnik, który był ostatnio poza kadrą znajdzie się w '11'', jest też przypadek odwrotny" - powiedział Zbigniew Smółka.

Do meczu z Zagłębiem piłkarze Arki przystąpią po dwóch kolejnych wyjazdach. Najpierw pokonali w Płocku 3-1 Wisłę, a następnie przegrali w Kielcach z Koroną 1-2.

"Punkty z wyjazdu zawsze mają swoją wartość i z tego dorobku można być zadowolonym, jednak odczuwam też pewien niedosyt. Po meczu w Płocku przyszedł dołek i po słabszej grze ulegliśmy Koronie. Popełniłem jednak błąd i się pomyliłem, bo kielczanie nie wyszli wysoko. Źle dobrałem taktykę, bo spodziewałem się, że rywale będą nas chcieli zepchnąć i zdominować, a tego nie uczynili. Trzy punkty wywalczone z Wisłą będą miały jednak zupełnie inną wartość jeśli w sobotę pokonamy Zagłębie" - przyznał.

Reklama

Po ostatniej konfrontacji z Koroną 46-letni szkoleniowiec nie szczędził słów krytyki wobec niektórych piłkarzy, którzy mieli być liderami drużyny.

"Młodsi zawodnicy mogą mieć mieć wahania formy, ale starszym nie powinno się to przydarzyć. Moje słowa były także podyktowane szczerością. Powiedziałem co myślałem, a wynika to również z wiary w tych chłopaków. Gdybym stwierdził +jest ok, rób tak dalej+, to był ich okłamał" - wyjaśnił.

Smółka zapowiada przed sobotnim meczem z beniaminkiem ekstraklasy, który rozpocznie się o 15.30, spore zmiany w podstawowym składzie swojej drużyny.

"Skład na spotkanie ustalamy pod konkretnego rywala i po analizie jego gry. Zawodnik, który był ostatnio poza meczową kadrą będzie teraz w '11', z kolei inny piłkarzy, który zagrał z Koroną w podstawowym składzie, znalazł się poza '18'. Chcę podejmować decyzje sprawiedliwe i dobre dla całego zespołu. One mają też uczyć zawodników pokory" - podkreślił.

Arka nie odniosła w tym sezonie zwycięstwa w Gdyni, natomiast Zagłębie, jako jedyny zespół, zanotowało na wyjeździe komplet trzech porażek.

"Dlatego musimy zrobić więcej niż wszystko, aby to spotkanie wygrać. Zwycięstwa na własnym stadionie są dla nas szczególnie cenne, bo w tej rundzie za wiele takich meczów nie rozegramy. Poza tym mamy w domu dawać naszym kibicom jak najwięcej radości" - podsumował Smółka.

Autor: Marcin Domański

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy