Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Arka Gdynia. Ryszard Tarasiewicz zostanie nowym trenerem

Udało nam się potwierdzić, że to Ryszard Tarasiewicz zastąpi zwolnionego Dariusza Marca na stanowisku szkoleniowca Arka Gdynia.

Ryszard Tarasiewicz po półtora roku przerwy wraca na ławkę trenerską i obejmie drużynę I-ligowej Arki Gdynia. 8 marca 2020 r. Tarasiewicz zakończył współpracę z GKS Tychy, od tej pory pozostawał bez zajęcia. Wcześniej 58-krotny reprezentant Polski długo był na ligowej karuzeli. Rozpoczął pracę szkoleniową w macierzystym Śląsku Wrocław, potem kolejno prowadził Jagiellonię, znowu Śląsk, ŁKS, Pogoń Szczecin, Zawiszę Bydgoszcz, Koronę Kielce, Miedź Legnica wreszcie GKS Tychy.

Dziś w godzinach popołudniowych Arka Gdynia ogłosiła zakończenie współpracy z dotychczasowym trenerem, Dariuszem Marcem. Drużyna, która była jednym z faworytów rozgrywek zaplecza Ekstraklasy spisuje się znacznie poniżej oczekiwań, zajmując zaledwie szóste miejsce w tabeli. Wydaje się, że zarząd klubu zrobił swoje wzmacniając skład w porównaniu do poprzedniego sezonu, gdy Żółto-Niebiescy przegrali awans dopiero w barażach. W Gdyni pojawili się nieźli jak na ten poziom rozgrywek pomocnicy - Olaf Kobacki, Sebastian Milewski i Hubert Adamczyk, ponownie wypożyczony został z Legii Warszawa, skuteczny napastnik, Maciej Rosołek oraz pozyskano innego atakującego, Karola Czubaka.

Reklama

Arka Gdynia. Ryszard Tarasiewicz nowym trenerem

Mimo to, wyniki w tym sezonie, delikatnie mówiąc, nie zachwycały. W 13 meczach gdynianie ponieśli aż pięć porażek, niektóre z nich kompromitujące, a najbardziej przegrane z beniaminkami - Górnikiem Polkowice 1-2 na wyjeździe i Skrą Częstochowa 1-2 w Gdyni - w tym meczu Arka była w gościach, co nie zmniejsza rozmiaru rozczarowania. Wreszcie po porażce 0-1 na wyjeździe z konkurentem do awansu ŁKS 0-1, cierpliwość gdyńskich włodarzy wyczerpała się ostatecznie i zapadła decyzja o zwolnieniu trenera Dariusza Marca. Zastąpi go Ryszard Tarasiewicz, a cel będzie miał jasny. Awans do Ekstraklasy.

Maciej Słomiński


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy