Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Arka Gdynia. Michał Nalepa nie zgadza się na obniżkę płac

Michał Nalepa nie wyraża zgody na cięcie wynagrodzeń w klubie. To bardzo zaskakująca informacja, gdyż z obecnej kadry Arki to właśnie Nalepa jest najmocniej związany z gdyńskim klubem.

Pisaliśmy o braku blokowego porozumienia zarządu Arki z drużyną w sprawie obniżki pensji (ZOBACZ). Udało nam się dowiedzieć, że na redukcję wynagrodzenia na czas pandemii koronawirusa zgodziło się około 60 procent piłkarzy gdyńskiego klubu.

Jak donosi lokalny portal trójmiasto.pl, w gronie przeciwników obniżki wynagrodzeń niespodziewanie znalazł się Michał Nalepa. W obecnej kadrze Arki jest to zawodnik najmocniej związany z klubem. Nalepa rozpoczął grę w Gdyni w wieku 15 lat.

Reklama

- Sprawa jest prosta. Każdy z nas chce pomóc Arce, bo wiadomo, że jest w trudnej sytuacji. Wiemy jednak, że nie powstała ona przez koronawirusa, tylko przez nieodpowiednie ruchy i różne działania, które spowodowały, że klub jest w długach. Chodzi nam przede wszystkim o uregulowanie zaległości sprzed czasu pandemii. Nie jest w stanie tego zrobić, a także wypłacić 50 proc. z naszych obniżek, na które byśmy się ewentualnie zgodzili - tłumaczy 25-latek.

Nalepa w bieżącym sezonie oprócz jednego rozegrał wszystkie możliwe do rozegrania spotkania. Zdobył cztery bramki, to jego zdecydowanie najlepszy rezultat w karierze. Do tej pory jego szczytowe osiągnięcie bramkowe to dwa trafienia w rozgrywkach sezonu 2018/19.

Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach Nalepa podpisał z Arką nową umowę obowiązującą do końca sezonu 2021/22.

Z informacji przez nas uzyskanych wynika, że jednym z piłkarzy, którzy zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia jest Adam Marciniak, dotychczasowy kapitan Arki.

Dotychczasowy, bo jak ujawnił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Arki, Krzysztof Sobieraj, po wznowieniu rozgrywek opaskę założy Holender Marko Vejinović. Boiskowy lider gdynian wrócił do Polski w poprzedni weekend i aktualnie znajduje się w połowie okresu kwarantanny.

MS

Dowiedz się więcej na temat: Michał Nalepa | Arka Gdynia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje