Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Arka Gdynia. Marzec: Jesteśmy inną drużyną niż jesienią

W ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się pierwszoligowcy – we wtorek o godzinie 18 Arka podejmie Górnika Łęczna. "Jesteśmy inną drużyną niż jesienią. Wierzę, że nowi wartościowi piłkarze pomogą nam awansować" – powiedział trener gdynian Dariusz Marzec.

Górnik zajmuje po rundzie jesiennej trzecie miejsce i ma trzy punkty przewagi nad piątą Arką. 21 października w ligowym spotkaniu drużyna z Łęcznej pokonała na własnym stadionie swojego najbliższego rywala 2-0.

Reklama

"Oglądałem tamten mecz, podobnie jak i wszystkie spotkania Arki z rundy jesiennej i wiem, jak one przebiegały. Nie przykładam jednak specjalnej wagi do październikowej konfrontacji, bo w obu zespołach zaszły spore zmiany, jest to również nasza pierwsza potyczka po dłuższej przerwie. Nie skupiam się na tym, co było, tylko na tym, co jest i będzie. Patrzymy tylko do przodu" - przyznał w poniedziałek na konferencji prasowej w Gdyni trener Marzec.

50-letni szkoleniowiec przejął Arkę 17 grudnia po Ireneuszu Mamrocie. W przerwie zimowej do zespołu dołączyło siedmiu piłkarzy, w tym trzech obcokrajowców.

"Zmiany są spore i to jest już inna Arka od tej z jesieni. Planujemy grać ofensywnie, zdobywać bramki i wygrywać mecze. Ci zawodnicy nie trafili do nas przez przypadek, bo mieliśmy dobre rozeznanie, kogo chcemy pozyskać. Przyszli na konkretne pozycje, pokazali, że mają ogromne umiejętności i dobrze wkomponowali się do drużyny. Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonych transferów, bo nowi piłkarze wzmocnili zespół" - zapewnił.

Marzec nie ukrywa jednak, że spotkanie z Górnikiem jest jednym z etapów przygotowań do rozpoczynającej się pod koniec lutego ligowej rywalizacji. Do tej pory żółto-niebiescy pracowali głównie nad wytrzymałością i szybkością, z mniejszym naciskiem na taktykę, ale ze względu na wtorkowy mecz trochę przestawili plany treningowe i ostatni mikrocykl.

Dowiedz się więcej na temat: Arka Gdynia | Puchar Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje