Reklama

Reklama

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1-1. Oświadczenie Komisji Ligi

Komisja Ligi zajmie się incydentami, które miały miejsce w trakcie meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk. Obu klubom grożą poważne konsekwencje.

Tak błyskawiczna reakcja Komisji Ligi nie zdarza się często. W trakcie meczu Arki Gdynia z Lechią Gdańsk część kibiców obu drużyn zachowywała się skandalicznie, a teraz kluby muszą liczyć się z karami.

Niemal przez całe spotkanie, a także przed jego rozpoczęciem fani odpalali race i nieustannie się obrażali. "Derby rządzą się swoimi prawami", ale granice rozsądku powinny zostać zachowane. Tego w Trójmieście zabrakło.

Komisja Ligi wystosowała komunikat. Oto on:

"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, w szczególności nagannym użyciem środków pirotechnicznych, Komisja Ligi w trybie pilnym zwróciła się do przedstawicieli obydwu Klubów o zajęcie stanowiska w tej sprawie i wyjaśnienia. Stadion jest miejscem dla kibiców szanujących porządek i dopingujących swój klub i drużynę, a tego typu zdarzenia nie mają prawa mieć miejsca i będą surowo karane. Komisja Ligi zajmie się tą kwestią niezwłocznie. Ostateczna decyzja zapadnie nie później niż na najbliższym posiedzeniu, tj. w środę 2 listopada 2016 roku" - podpisał Przewodniczący Komisji Ligi, Zbigniew Mrowiec.

Reklama

Należy się więc spodziewać zdecydowanej reakcji KL i poważnych kar. Zgodnie z zapowiedzią, ostateczne decyzje zapadną w środę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama