Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Arka Gdynia. Ireneusz Mamrot: Nie byli najemnikami

W ostatnim meczu Ekstraklasy w Gdyni w sezonie 2019/20 Arka przegrała z Górnikiem Zabrze 1-2. Tym spotkaniem Arka pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywek, z której zostaje zdegradowana do I ligi.

 - Widać było od początku, że chcieliśmy to spotkanie wygrać i godnie pożegnać się z Ekstraklasą. Dobrze weszliśmy w mecz, jednak gubiliśmy rytm po straconych bramkach, które były przepięknej urody. Oba gole padły po uderzeniach z dystansu, cóż, szczęście nie było dziś po naszej stronie - powiedział po meczu Ireneusz Mamrot, trener Arki Gdynia.

Przed meczem szkoleniowiec "Żółto-Niebieskich" mówił, że ostatnie spotkania bieżącego sezonu, w tym to z Górnikiem stanowić będą początek przygotowań do kolejnych rozgrywek.

Reklama

- Są zawodnicy, których chciałbym na następny sezon, którzy pomogą nam w powrocie do Ekstraklasy. Nie zwykłem wyróżniać zawodników indywidualnie, ale z perspektywy czasu żałuję, że gdy przyszedłem na pierwszym zgrupowaniu w Gniewinie kontuzję złapał Marcus da Silva i nie mogłem z niego skorzystać. Widać ile dał nam jakości w ofensywie.

Mecz z Górnikiem był dokładnie dziesiątym spotkaniem, w którym Mamrot prowadził Arkę. W tych meczach gdynianie zanotowali po trzy wygrane i remisy, cztery spotkania przegrali. Misja utrzymania Arki w Ekstraklasie nie powiodła się i teraz będzie trwała żmudna walka o powrót do niej.

- Wielu zawodników zostawiło kawał zdrowia podczas mojego pobytu tutaj. Michałowie Nalepa i Kopczyński, Damian Zbozień, mógłbym tak wymieniać. Wiem, że oni tak po ludzku przeżywają ten spadek. Pokazali, że nie byli najemnikami, że im zależało. To już jednak za nami, musimy skupić się na kolejnym sezonie - zakończył Ireneusz Mamrot, trener Arki Gdynia.

MS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje