• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Arka Gdynia - Cracovia 0-1 w 21. kolejce Ekstraklasy

W pierwszym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 1-0. Zwycięską bramkę, z rzutu wolnego, zdobył Sergiu Hanca.

Kliknij by zobaczyć relację na żywo z meczu Arka Gdynia - Cracovia

Kliknij by zobaczyć relację z meczu Arka Gdynia - Cracovia na urządzenia mobilne

Arka lepiej zaczęła mecz. Już w 11. minucie mogła objąć prowadzenie. Najpierw Fabian Serrarens, po uderzeniu głową, trafił w poprzeczkę. Piłka spadła pod nogi Macieja Jankowskiego, który trafiłby do bramki, gdyby futbolówki z linii nie wybił Ołeksij Dytiatjew.

Cracovia z każdą minutą grała lepiej. Nie mogła jednak stworzyć dobrej sytuacji, bo piłkarze Arki umiejętnie w tym przeszkadzali, często faulując.

W 34. minucie nie zdołali jednak powstrzymać Rafaela Lopesa, który wbiegł w pole karne i oddał strzał. Pavels Steinbors dobrze wyszedł, skrócił kąt, dzięki czemu odbił piłkę. Na jego szczęście wylądowała ona pod nogami Christiana Maghomy, który zażegnał zagrożenie.

Trzy minuty później bramkarz Arki nie miał tyle szczęścia. Z rzutu wolnego uderzył Sergiu Hanca. Piłka odbiła się od muru i kompletnie zmyliła Steinborsa. Nie zdążył skutecznie interweniować, a futbolówka wpadła w samo okienko jego bramki.

Po zdobyciu bramki Cracovia się cofnęła i czekała na okazję do kontry. Tej nie było, więc do przerwy "Pasy" utrzymały jednobramkowe prowadzenie.

Od początku drugiej połowy podopieczni Michała Probierza nacisnęli rywali. Już w pierwszej akcji z 16. metrów uderzał Hanca, ale strzał był zbyt lekki, żeby pokonać Steinborsa.

Po 10 minutach od wznowienia gry mecz się wyrównał ale bramkarze nie mieli wiele pracy. Piłkarze obu drużyn mieli bowiem problem z trafieniem w bramkę.

W końcówce Arka zamknęła Cracovię na jej połowie.  Nie potrafiła jednak rozegrać akcji i w efekcie przegrała. Dzięki temu Cracovia awansowała na pozycję lidera. Ma punkt przewagi nad Legią Warszawa, ale drużyna ze stolicy gra w niedzielę.

Michal Peszkovicz
28′ Jakub Wawszczyk
Cornel Rapa
77′ Christian Maghoma
Michał Helik
92′ Luka Marić
Ołeksij Dytiatjew25′
94′ Adam Marciniak
Kamil Pestka83′
71′ Nemanja Mihajlović
Sergiu Cătălin Hanca  37′ 56′ 91′
Adam Deja
Janusz Gol
73′ Marko Vejinović
Pelle van Amersfoort
56′ 82′ Michał Nalepa
. Diego
92′ Adam Danch
Ivan Fiolić72′
71′ Santiago Samanes Bonito
Michał Rakoczy
Mateusz Stępień
Sylwester Lusiusz
82′ Marcus Silva de Oliveira Vinicius