Reklama

Reklama

W Kasinie Wielkiej zaskoczenie i radość

Inicjator powstania fanklubu Justyny Kowalczyk Rafał Kubowicz nie kryje zaskoczenia z szybszego niż przewidywano zapewnienia sobie przez nią czwartego w karierze triumfu w PŚ w biegach narciarskich. Stalo to się jeszcze przed rozpoczęciem sprintu w Drammen.

Inicjator powstania fanklubu Justyny Kowalczyk Rafał Kubowicz nie kryje zaskoczenia z szybszego niż przewidywano zapewnienia sobie przez nią czwartego w karierze triumfu w PŚ w biegach narciarskich. Stalo to się  jeszcze przed rozpoczęciem sprintu w Drammen.

Na oficjalnej liście startowej zawodów w Norwegii nie ma Norweżki Therese Johaug, a tylko ona mogła wyprzedzić w klasyfikacji generalnej cyklu Polkę.

- Nie sądziłem, że taki będzie rozwój wypadków. Myślę jednak, że jeszcze większych zaskoczenie niż brak Johaug jest rezygnacja ze startu jej rodaczki Marit Bjoergen. Przecież zawody są w jej kraju. To tak jakby Kowalczyk nie wystąpiła w Szklarskiej Porębie - uważa Kubowicz.

Mimo że sprawa zdobycia PŚ została już rozstrzygnięta, to mieszkańcy Kasiny Wielkiej w środowe popołudnie zasiądą przez telewizorem w pubie przez niego prowadzonym. Chcą gorąco dopingować krajankę.

Reklama

- Zdobyć cztery razy Puchar Świata przy polskich możliwościach i warunkach do treningu to jest coś niesamowitego. Oczywiście czuję radość i dumę, że taka zawodniczka mieszka tutaj - powiedział PAP Kubowicz.

Chce on zorganizować w Kasinie Wielkiej w przyszły weekend huczne zakończenie Pucharu Świata, ale o szczegółach poinformuje za kilka dni. 

- Myślę, że nie skłamię jeśli powiem, że Justyna po tym triumfie ma jedno życzenie. Chce, aby w końcu powstały trasy narciarskie i nartorolkowe w okolicach jej rodzinnej miejscowości. Plany takiego ośrodka są gotowe, ale o realizacji tego przedsięwzięcia nic nie słychać - dodał. 

Kowalczyk "Kryształową Kulę" wywalczyła wcześniej w latach 2009-11, a przed rokiem musiała uznać wyższość Bjoergen. Z kolei sezon 2007/08 zakończyła na trzecim miejscu.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego dołączyła do Norweżki Bente Skari, która również czterokrotnie triumfowała w PŚ. Pięć sukcesów ma w dorobku jedynie Rosjanka Jelena Wialbe.

W tym sezonie sięgnięcie po Puchar Świata to największy sukces polskiej narciarki. W mistrzostwach świata w Val di Fiemme zdobyła jeden medal - srebrny - w biegu na 30 km. Wcześniej po raz czwarty z rzędu triumfowała w prestiżowym Tour de Ski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL