Reklama

Reklama

Tour de Ski - Kowalczyk: Ostateczna decyzja ws. startu - w sobotę

​Justyna Kowalczyk podczas konferencji prasowej w Oberhofie zapowiedziała, że ostateczną decyzję w sprawie startu w zawodach Tur de Ski w biegach narciarskich podejmie w sobotę, tuż przed ich rozpoczęciem.

Kowalczyk, czterokrotna triumfatorka TdS, od czwartku rozważa rezygnację ze startu w zbliżającej się edycji. Wszystko za sprawą zmian w programie imprezy. Z powodu utrzymującej się wysokiej temperatury i problemów ze śniegiem organizatorzy zdołali przygotować tylko półtorakilometrową pętlę i zdecydowali, że drugiego dnia TdS, w niedzielę, narciarki będą rywalizować w sprincie techniką dowolną zamiast w biegu na dochodzenie na 9 km "klasykiem".

- Muszę wszystko gruntownie przemyśleć, bo to nie tylko moja decyzja, ale i trenera oraz całego sztabu - powiedziała dziennikarzom. 

Reklama

Oceniła, że to nie fair, że po zmianie programu układ biegów wynosi 5:2 na korzyść stylu dowolnego. - Żeby choć było 50:50 - westchnęła.

Podkreśliła jednak, że gdyby zrezygnowała ze startu w TdS, musiałaby znacznie zmodyfikować przygotowania do igrzysk w Soczi.

Polka zaznaczyła też, że wcześniejsze występy w TdS, choć bardzo trudne, wspomina miło. Z takim nastawieniem przyjechała też do Oberhofu, a ostatnie dni poświęciła na ostatni szlif formy przed tymi zawodami.

Wieczorem ma się odbyć narada trenerów zawodników startujących w TdS. Ustalenia, jakie tam zapadną, również mogą mieć wpływ na decyzję Kowalczyk, która mimo rozterek w piątek rano została zgłoszona do rozpoczynającego się w sobotę TdS. Jej trener Aleksander Wierietielny, cytowany w czwartek na oficjalnej stronie internetowej zawodniczki, miał nadzieję, że FIS może jeszcze raz dokonać zmian w programie imprezy.

Zastąpienie biegu na dochodzenie "klasykiem" przez sprint techniką dowolną nie jest dobrą wiadomością dla Kowalczyk. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej w tym sezonie Pucharu Świata wygrała wszystkie konkurencje rozegrane "klasykiem". Natomiast 15 grudnia w Davos w jedynym do tej pory sprincie "łyżwą" była 25.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL