Reklama

Reklama

Tour de Ski: Justyna Kowalczyk ruszyła w pościg

Jako trzecia, ze stratą 14,7 s do Amerykanki Kikkan Randall, Justyna Kowalczyk ruszyła na trasę biegu narciarskiego na dochodzenie na 9 km techniką klasyczną w niemieckim Oberhofie. To druga konkurencja prestiżowego cyklu Tour de Ski. Zapraszamy na relację na żywo z zawodów w INTERIA.PL!

Aby dołączyć do relacjii wystarczy kliknąć ten link: Bieg pościgowy w Oberhofie NA ŻYWO

Polka zwyciężała w trzech poprzednich edycjach tych morderczych zawodów, które w obecnym sezonie składają się z siedmiu etapów. Teraz jest najpoważniejszą kandydatką do czwartego triumfu, bo na starcie zabrakło Norweżki Marit Bjoergen.

Reklama

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego w sobotnim prologu zajęła trzecie miejsce, ale jej strata do liderki cyklu nie jest duża. Drugie miejsce zajmuje Szwedka Charlotte Kalla (9,4 s straty). Zmagania zakończy 6 stycznia słynny podbieg stokiem Alpe Cermis.

Biegi techniką klasyczną należą do ulubionych konkurencji zawodniczki z Kasiny Wielkiej. Na 10 km zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Oslo (2011) i brązowy dwa lata wcześniej w MŚ w Libercu, a na 30 jest złotą medalistką olimpijską z Vancouver.

Weź udział w plebiscycie i wybierz najważniejsze wydarzenie 2012 roku!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje