Reklama

Reklama

​Tour de Ski - Justyna Kowalczyk coraz bliżej triumfu

O 11.15 w Dobbiaco rozpocznie się piąta konkurencja prestiżowego cyklu Tour de Ski - bieg na 3 km techniką klasyczną. Justyna Kowalczyk prowadzi w zawodach. Nad drugą Szwedką Charlotte Kallą ma 23,3 s przewagi. Nawet gdyby rywalki odrobiły część straty do Polki, to wobec morderczego podbiegu na Alpe Cermis w ostatnim dniu TdS ich szanse z "Królową Nart" są znikome!

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego zwyciężyła w trzech poprzednich edycjach morderczych zawodów, które w tym sezonie składają się z siedmiu etapów. Teraz jest najpoważniejszą kandydatką do końcowego triumfu. W TdS nie startuje Marit Bjoergen. Pod koniec grudnia utytułowana Norweżka miała problemy z sercem i musiała zrezygnować z rywalizacji. Pozostałe Polki zajmują odległe lokaty. Kornelia Kubińska jest 40., a Paulina Maciuszek 47.

Reklama

Panowie do biegu na 5 km techniką klasyczną przystąpią o 12.30. Jedyny Polak Maciej Kreczmer jest 55. Maciej Staręga po trzecim etapie wycofał się z rywalizacji.

Transmisja obu biegów w Eurosporcie. TVP na żywo będzie relacjonować zmagania pań. Zakończenie Tour de Ski - w niedzielę.

Zapraszamy do relacji LIVE z wyścigu na 3 km!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje