Reklama

Reklama

Tour de Ski: Justyna Kowalczyk będzie uciekać rywalkom

Justyna Kowalczyk pierwsza, z przewagą 50,3 s nad Norweżką Therese Johaug, o godzinie 15.15 ruszy w czwartek na trasę biegu na dochodzenie na 15 km techniką dowolną z Cortiny d'Ampezzo do Dobbiaco. To czwarta konkurencja prestiżowego cyklu Tour de Ski.

Polka zwyciężyła w trzech poprzednich edycjach morderczych zawodów, które w tym sezonie składają się z siedmiu etapów. Po trzech jest liderką i najpoważniejszą kandydatką do końcowego triumfu.

Kowalczyk, która prowadzi również w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, postara się w czwartek uciec rywalkom, ale jej trener Aleksander Wierietielny uważa, że już utrzymanie blisko minutowej przewagi nad m.in. Johaug i jej rodaczką Kristin Stoermer Steirą będzie dobrym osiągnięciem.

"Byłbym z tego bardzo zadowolony. To przecież najdłuższy bieg obecnego TdS i istotny etap. W piątek i sobotę czekają nas dwa krótsze starty stylem klasycznym, w którym Justyna czuje się lepiej i pewniej, więc powinno być spokojniej" - przyznał szkoleniowiec.

Reklama

W TdS nie startuje Marit Bjoergen. Pod koniec grudnia utytułowana Norweżka miała problemy z sercem i musiała zrezygnować z rywalizacji.

Pozostałe Polki zajmują odległe lokaty. Kornelia Kubińska jest 52., a Paulina Maciuszek 61.

Wśród panów, którzy ruszą na trasę trzy godziny wcześniej niż kobiety i będą mieć do pokonania 35 km, Maciej Kreczmer jest 41., a Maciej Staręga 77.

Transmisja obu biegów w Eurosporcie. TVP na żywo będzie relacjonować zmagania pań.

Zakończenie Tour de Ski - w niedzielę.

Zapraszamy na relację na żywo z biegu na 15 km techniką dowolną!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje