Reklama

Reklama

Therese Johaug jak haker - wyłączyła internet

Wtorkowy bieg na 10 km podczas narciarskich mistrzostw świata we włoskiej Val di Fiemme, w którym zwyciężyła Therese Johaug, cieszył się ogromnym zainteresowaniem w telewizji internetowej w Norwegii. Dostawca sygnału z obawy, że to atak hakerów - wyłączył go.

Tysiące komputerów, którym odcięto sygnał używano ukradkiem w miejscach pracy. Kilka dużych firm aż do końca dnia nie mogła wykonywać swoich zadań. Podczas innych konkurencji MŚ w narciarstwie klasycznym oglądalność telewizji internetowej nie była aż tak duża i nie wywoływała podobnych podejrzeń.

"Świadczy to o popularności właśnie Johaug i gigantycznym zainteresowaniu sportem wśród Norwegów, którzy podczas mistrzostw świata nie mają wolnego i muszą pracować" - skomentował portal informatyczny "Dagens IT".

Firma dostarczająca łącze dla firm wyjaśniła, że nie wzięła pod uwagę rozgrywanych w tym czasie zawodów i wyłączyła sygnał, kiedy tylko odnotowano przeciążenie, które nagle przekroczyło trzykrotnie normalny poziom.

Reklama

Odbiorcy otrzymali po kilku godzinach awarii informację, że powodem wyłączenia sieci była obawa przed atakiem hakerów.

"W ostatnich miesiącach ofiarami cyberataków było kilka norweskich banków, totalizator sportowy i giełda. Hakerzy starają się przeciążyć sieć i doprowadzić do jej załamania. Dlatego po zauważeniu identycznych objawów dostawca natychmiast wyłączył sygnał. Na szczęście okazało się, że tym razem "agresorem" była sympatyczna blondynka" - wyjaśnił "Dagens IT".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy