Reklama

Reklama

TdS: Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu w Oberstdorfie

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale i odpadła ze sprintu techniką klasyczną w niemieckim Oberstdorfie. To czwarty etap Tour de Ski.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Amerykanka Sophie Caldwell i Norweg Emil Iversen wygrali we wtorek w niemieckim Oberstdorfie sprint techniką klasyczną - czwarty etap cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga odpadli w ćwierćfinale.

Caldwell w finale wyprzedziła Norweżkę Heidi Weng o 0,1 s i jej rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg o 0,8.

Reklama

Iversen natomiast okazał się lepszy od Rosjanina Siergieja Ustiugowa o 1,03, a trzeci był Kazach Aleksiej Połtoranin - 1,4 straty.

Kowalczyk została sklasyfikowana na 14. miejscu, a Staręga na 27.

Tour de Ski zakończy się 10 stycznia, tradycyjnym podbiegiem na stok Alpe Cermis w Val di Fiemme. Na środę zaplanowano biegi ze startu wspólnego techniką klasyczną. Kobiety będą rywalizowały na 10 km, a mężczyźni na 15. 

Czwarty ćwierćfinał, z udziałem Polki, wygrała Norweżka Therese Johaug, awansowała też Finka Laura Mononen.

Kowalczyk startowała ze środkowego toru. Na pierwszym podbiegu była piąta. Zawodniczki biegły bardzo blisko siebie i ciężko było jej przebić się wyżej.

Na jednym ze zjazdów upadła Szwedka Hanna Falk i długo się nie podnosiła. Przewróciła się także Amerykanka Jessica Diggins.

Na kolejnym podbiegu Polka przyspieszyła i awansowała na drugie miejsce. Na finiszu dała się jednak wyprzedzić Fince Mononen.

Kowalczyk pożegnała się z zawodami.

Wyniki 4. ćwierćfinału:

Eliminacje

W rozegranych wcześniej eliminacjach najlepsza była lidera klasyfikacji generalnej TdS Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka uzyskała czas 2.38,18. Drugie miejsce zajęła Niemka Sandra Rignwald, która straciła do Oestberg 0,54 s. Trzecia była Amerykanka Sophie Caldwell (strata 3,42).

Kowalczyk pobiegła wolniej od zwyciężczyni o 10 sekund i zajęła 17. miejsce.

Faworytka do końcowego triumfu w TdS Therese Johaug uplasowała się na 10. pozycji (strata 7,72).

Po trzech etapach tej prestiżowej imprezy na czele są trzy Norweżki. Niespodziewanie prowadzi Oestberg, która jest specjalistą od sprintów i zapewne we wtorek powiększy przewagę nad rywalkami. Druga jest Johaug, a trzecia Heidi Weng.

Kowalczyk w klasyfikacji generalnej TdS zajmuje dopiero 21. miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje