Reklama

Reklama

Sprinterska próba generalna Justyny Kowalczyk

W sobotę w Davos odbędzie się sprint techniką klasyczną, zaliczany do narciarskiego Pucharu Świata. Dla Justyny Kowalczyk będzie to próba generalna przed mistrzostwami globu. W tej konkurencji, o medale w Val di Fiemme będzie walczyła już w czwartek.

Ostatnich pucharowych zmagań podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie wspomina dobrze. Przed niespełna dwoma tygodniami w Soczi najpierw, po raz pierwszy od prawie pięciu lat, nie zdołała przebrnąć eliminacji sprintu, a następnie nie ukończyła biegu łączonego z powodu, jak tłumaczyła, złego wyboru nart.

Mimo tych wpadek mistrzyni olimpijska z Vancouver pewnie zmierza po czwartą "Kryształową Kulę". W klasyfikacji generalnej PŚ drugą, Norweżkę Therese Johaug, wyprzedza o 425 pkt, a siódmą, jej rodaczkę Marit Bjoergen, o 810.

Reklama

Po raz ostatni w tej szwajcarskiej miejscowości narciarki miały okazję rywalizować w grudniu 2010 roku. Wtedy rozegrano sprint techniką dowolną. Kowalczyk zajęła szóste miejsce, a najlepsza była Bjoergen.

Wśród mężczyzn na starcie stanie Maciej Kreczmer. Początek eliminacji o 9.45. Ćwierćfinały rozpoczną się dwie godziny później.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje