PŚ w biegach. Wygrana Diggins, Kowalczyk na 53. miejscu

Justyna Kowalczyk wyjątkowo wystartowała dziś w biegu stylem łyżwowym i zajęła 53. miejsce. Bieg na 5 km w zawodach PŚ w norweskim Lillehammer niespodziewanie wygrała Amerykanka Jessica Diggins.

Wczoraj Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu, a w niedzielę rywalizować będzie w biegu na dochodzenie na 10 km stylem klasycznym.

Nasza zawodniczka kompletnie odpuszcza już starty stylem łyżwowym, a dziś wystartowała tylko po to, by w niedzielę móc wystartować w biegu pościgowym "klasykiem".

Polka ruszyła z numerem 25. i do mety dobiegła z czasem 14 minut i sześciu dziesiątych sekundy.

Niespodziewanie triumfowała, po raz pierwszy w karierze, Amerykanka Diggins, która finiszowała z czasem 12:40.3.

Za zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych uplasowały się Norweżki. Druga była liderka PŚ Heidi Weng (4,8 s straty), a trzecia - Marit Bjoergen (15,8 s).

W pierwszej dziesiątce uplasowało się sześć reprezentantek Norwegii.

Dwa ostatnie miejsca zajęły inne Polki. Martyna Galewicz była 75., a Urszula Łętocha - 76.