Reklama

Reklama

PŚ w biegach w Lillehammer: Justyna Kowalczyk tylko w biegu łączonym

Justyna Kowalczyk w weekend w Lillehammer wystartuje tylko w sobotnim biegu łączonym, ale już w niedzielę czeka ją udział w narciarskim maratonie we Włoszech.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Gospodarzem najbliższych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich będzie norweskie Lillehammer. Kowalczyk na starcie stanie tylko w sobotę, kiedy odbędzie się bieg łączony. Co więcej, istotne znacznie ma dla niej tylko pierwsza część, pokonywana techniką klasyczną.

Kowalczyk z pewnością nie tak wyobrażała sobie inaugurację PŚ 2015/16. Z powodu problemów zdrowotnych i ze smarowaniem nart w piątkowym sprincie techniką klasyczną w Kuusamo była 29. W sobotę w zmaganiach "łyżwą" na 5 km powtórzyła ten wynik. Lepiej było w niedzielę. W biegu pościgowym na 10 km techniką klasyczną przesunęła się z 24. na 11. pozycję.

Reklama

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego stwierdziła, że w tym sezonie na Kryształową Kulę nie ma szans. Już wcześniej zapowiadała, że jej długofalowym celem są igrzyska w Pyeongchang w 2018 roku, a teraz skupiać się będzie przede wszystkim na startach "klasykiem".

Po fińskim tryptyku w klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Therese Johaug. Norweżka zgromadziła 313 pkt. Druga jest Szwedka Stina Nilsson - 280 pkt. Kowalczyk zajmuje 14. lokatę - 82 pkt.

Zawodniczka z Kasiny Wielkiej opuści Norwegię jeszcze w sobotę. Na niedzielę zaplanowano bowiem rywalizację sztafet, a ona jest jedyną Polką ścigającą się w obecnym cyklu. Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska są w ciąży. W trakcie rehabilitacji po operacji nogi jest Sylwia Jaśkowiec, a problemy zdrowotne ma też Ewelina Marcisz.

Nie oznacza to jednak, że Kowalczyk będzie miała wolny dzień. 6 grudnia we włoskim Livigno stanie na starcie maratonu narciarskiego - La Sgambeda. Z powodu problemów ze śniegiem jego trasa będzie liczyła 24 zamiast 35 km.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lillehammer:

sobota, 7 grudnia

kobiety - bieg łączony 7,5+7,5 km (godz. 10.00)

mężczyźni - bieg łączony 15+15 km (11.20)

niedziela, 8 grudnia

kobiety - sztafeta 4x5 km (10.00)

mężczyźni - sztafeta 4x7,5 km (11.50)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje