Reklama

Reklama

PŚ w biegach w Asiago: Justyna Kowalczyk ma ułatwione zadanie

W sobotę w Asiago Justyna Kowalczyk wystartuje w sprincie techniką klasyczną, zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polka będzie miała ułatwione zadanie, bo na starcie zabraknie jej najgroźniejszych rywalek z Norweżką Marit Bjoergen na czele.

W tym sezonie odbyło się sześć biegów - po trzy techniką klasyczną i dowolną. Te rozgrywane "klasykiem" (w tym jeden sprint) wygrała Kowalczyk, a rywalizację "łyżwą" zdominowała Bjoergen.

W klasyfikacji generalnej PŚ Polka jest czwarta, zgromadziła 344 punkty. Prowadzi Bjoergen - 569 pkt. Druga jest Szwedka Charlotte Kalla (401), a trzecia Norweżka Therese Johaug (350). Kowalczyk będzie miała okazję zmniejszyć stratę do liderki i awansować w klasyfikacji, bo tych trzech zawodniczek na starcie w Asiago zabraknie.

Bjoergen i Johaug do rywalizacji mają wrócić na Tour de Ski (od 28 grudnia), a Kalla dopiero w połowie stycznia. Narciarka z Kasiny Wielkiej tradycyjnie formę buduje dzięki kolejnym startom, ale w niedzielę w sprincie drużynowym już nie weźmie udziału i wcześniej wróci do domu, by cieszyć się świąteczną atmosferą.

Reklama

Asiago do pucharowego kalendarza wróciło po prawie sześciu latach przerwy. 4 stycznia 2008 roku odbył się tam jeden z etapów Tour de Ski - sprint techniką dowolną. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego zajęła w nim trzecie miejsce.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Asiago:

sobota, 21 grudnia

kobiety - sprint techniką klasyczną (eliminacje 8.30, ćwierćfinały od 10.30)

mężczyźni - sprint techniką klasyczną (eliminacje 8.30, ćwierćfinały od 10.30)

niedziela, 22 grudnia

kobiety - sprint drużynowy techniką klasyczną (eliminacje 9.30, ćwierćfinały od 11.30)

mężczyźni - sprint drużynowy techniką klasyczną (eliminacje 9.30, ćwierćfinały od 11.30)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy