Reklama

Reklama

PŚ w biegach. Poważny sprawdzian Justyny Kowalczyk

Justynę Kowalczyk czeka w niedzielę ważny sprawdzian. Tego dnia w Otepaeae wystartuje w zaliczanym do Pucharu Świata biegu na 10 km techniką klasyczną. To w tej konkurencji Polka liczy na sukces w zbliżających się narciarskich mistrzostwach świata w Lahti.

Otepaeae jest jednym z ulubionych miejsc startów Kowalczyk. W Estonii po raz pierwszy w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów (7 stycznia 2006), a także po raz pierwszy cieszyła się ze zwycięstwa (27 stycznia 2007).

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego po ponad dwumiesięcznej przerwie będzie mogła sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami. Co prawda na pucharowe trasy wróciła dwa tygodnie temu w Pjongczang, gdzie wygrała bieg łączony, ale do Korei Południowej na przedolimpijską próbę nie pojechało ponad 20 czołowych narciarek.

Reklama

Kowalczyk zmagania w PŚ odpuszczała wcześniej, aby uniknąć dominujących wtedy konkurencji rozgrywanych techniką dowolną, które nie służą jej kolanu.

10 km "klasykiem" było w tym sezonie rozgrywane dwukrotnie. Zarówno 27 listopada w Kuusamo, jak i 4 grudnia w Lillehammer najlepsza polska narciarka zajmowała dziewiąte miejsce. To na tym dystansie zdobyła trzy lata temu w Soczi złoty medal igrzysk olimpijskich.

Sobota będzie natomiast dniem testu dla Macieja Staręgi, który wystartuje w swojej ulubionej konkurencji - sprincie techniką dowolną.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzą reprezentanci Norwegii - Heidi Weng oraz zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Martin Johnsrud Sundby. Weng ma 316 punktów przewagi nad Finką Kristą Parmakoski, a Sundby o 344 wyprzedza Rosjanina Siergieja Ustiugowa.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Otepaeae:

sobota, 18 lutego

kobiety i mężczyźni - sprint techniką dowolną (eliminacje o godz. 8.30, ćwierćfinały od 11.00)

niedziela, 19 lutego

kobiety - bieg na 10 km techniką klasyczną (10.30) mężczyźni - bieg na 15 km techniką klasyczną (12.15)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL