Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Ostatni sprawdzian Justyny Kowalczyk przed Soczi

W sobotę w Dobbiaco Justyna Kowalczyk wystartuje w biegu na 10 km techniką klasyczną, zaliczanym do narciarskiego Pucharu Świata. To będzie jej ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 7 lutego igrzyskami olimpijskimi w Soczi.

Bieg na 10 km techniką klasyczną jest koronną konkurencją Kowalczyk i właśnie w nim ma największą szansę na olimpijski sukces.

Reklama

W Dobbiaco będzie miała jednak utrudnione zadanie, bo nabawiła się kontuzji - ma stłuczoną lewą stopę.

Justyna Kowalczyk podczas obozu treningowego we włoskiej miejscowości Santa Caterina, zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie opuchniętej stopy. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie, ani w jakich okolicznościach doszło do tego urazu. Trener Wierietelny nie chciał rozmawiać z dziennikarzami o kontuzji. - Rozmawiałem z trenerem Aleksandrem Wierietelnym, wszystko jest na dobrej drodze, to jest drobna sprawa - zapewnił prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Sobotni bieg w kontekście igrzysk jest bardzo ważny. W tej konkurencji zawodniczki ruszą na trasę w Soczi w kolejności odwrotnej do lokat zajmowanych w klasyfikacji PŚ w biegach dystansowych. Narciarka z Kasiny Wielkiej jest w niej trzecia (303 pkt). Prowadzącej Norweżki Therese Johaug (432) już na pewno nie wyprzedzi, ale może "przeskoczyć" jej rodaczkę Astrid Uhrenholdt Jacobsen (357).

Startowanie mniej więcej w tym samym czasie co najgroźniejsze rywalki ma znaczenie przy zmieniającej się pogodzie. Nie ma wtedy ryzyka, że ktoś pobiegnie w korzystniejszych warunkach. Poza tym jest się informowanym przez członków ekipy o osiąganych przez przeciwniczki międzyczasach.

Polka zrezygnowała z niedzielnego sprintu techniką dowolną. W tym czasie będzie już w drodze do Soczi.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Dobbiaco:

sobota, 1 lutego

kobiety - bieg na 10 km techniką klasyczną (godz. 10.30)

mężczyźni - bieg na 15 km techniką klasyczną (14.15)

niedziela, 2 lutego

kobiety - sprint techniką dowolną (eliminacje 9.00, ćwierćfinały od 11.00)

mężczyźni - sprint techniką dowolną (eliminacje 9.00, ćwierćfinały od 11.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje