Reklama

Reklama

PŚ w biegach narciarskich - spore zmiany w kalendarzu

Bez Szklarskiej Poręby i Oberhofu, ale za to z lubianą przez Justynę Kowalczyk estońską Otepaeae - tak będzie wyglądał nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Przesunięto także termin rozpoczęcia prestiżowego Tour de Ski.

Szklarska Poręba, która wypadła z kalendarza, będzie starała się o powrót do niego w kolejnym sezonie.

Sezon zacznie się znów w fińskim Kuusamo, ale bez tradycyjnego turnieju Ruka Triple. W dniach 29-30 listopada w Kussamo zostaną rozegrane po dwie konkurencje kobiet i mężczyzn.

Trzydniowe zmagania odbędą się dopiero w norweskim Lillehammer. W Norwegii rozegrany zostanie sprint stylem dowolnym, drugiego dnia odbędzie się bieg kobiet na 5 km oraz mężczyzn na 10 km, a trzeciego dnia narciarze będą rywalizowali w biegu pościgowym, odpowiednio na 10 i 15 km, ale techniką klasyczną, a nie dowolną jak to zwykle bywało.

Spore zmiany zaszły również w prestiżowym Tour de Ski, który rozpocznie się dopiero po Nowym Roku. Z kalendarza wypadł Oberhof, który w poprzedniej edycji miał problem z przygotowaniem tras biegowych. Dlatego też przyszłoroczny TdS rozpocznie się 3 stycznia w Oberstdorfie, następnie zawita do Muenstertal i Toblach, a zakończy się 11 stycznia tradycyjnie na Alpe Cermis.

W nadchodzącym sezonie niestety zabrakło miejsca dla Szklarskiej Poręby, w której zawody odbywają się co dwa lata i polska miejscowość o organizację Pucharu Świata będzie starała się w kolejnym sezonie. Powróciła za to bardzo lubiana przez Justynę Kowalczyk estońska Otepaeae.

Reklama

To właśnie w Estonii nasza mistrzyni pierwszy raz w karierze stanęła na pucharowym podium, a dokładnie miało to miejsce 7 stycznia 2006 roku. Również w Otepaeae Polka wygrała swoje pierwsze zawody Pucharu Świata w karierze. 27 stycznia 2007 roku mistrzyni olimpijska była najlepsza w biegu na 10 km stylem klasycznym.

Kolejnym ważnym punktem będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun, które rozgrywane będą w dniach 18 lutego - 1 marca 2015 roku. Po najważniejszej imprezie sezonu zawodnicy będą rywalizowali jeszcze w Lahti oraz Drammen, natomiast finał PŚ odbędzie się w Oslo (14-15 marca).

Ostateczny kalendarz Pucharu Świata na sezon 2014/2015 zostanie zatwierdzony na czerwcowym kongresie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Barcelonie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje