Reklama

Reklama

PŚ w biegach narciarskich - Justyna Kowalczyk wystartuje w Sztokholmie

Justyna Kowalczyk przystępuje do rywalizacji w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie. Już w czwartek na trasie w centrum stolicy Szwecji odbędzie się rywalizacja w sprincie techniką klasyczną.

Ostatnie dwa tygodnie były wyjątkowo ciężkie dla podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego. W 14 dni narciarka z Kasiny Wielkiej na samych zawodach pokonała blisko 160 km. Przed rywalizacją w Norwegii wzięła udział w maratonach La Diagonela w Szwajcarii (55 km) i Marcialonga we Włoszech (70 km).

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Therese Johaug. Norweżka o 172 punkty wyprzedza faworytkę czwartkowego sprintu, rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Kowalczyk sklasyfikowana jest na 20. miejscu.

Wśród mężczyzn po trzecią z rzędu Kryształową Kulę pewnie zmierza Martin Johnsrud Sundby. Nad rodakiem Finnem Haagenem Kroghiem ma aż 720 punktów przewagi.

Reklama

Po zawodach w Sztokholmie narciarze pozostaną w Szwecji. W weekend czeka ich rywalizacja w Falun. Zwykle to właśnie w tym miejscu odbywały się zmagania wieńczące sezon. Cykl 2015/16 zakończy się jednak w Kanadzie 12 marca.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie i Falun:

czwartek

sprint kobiet i mężczyzn techniką klasyczną (godz. 12.15 kwalifikacje, ćwierćfinały od 14.45)

sobota

bieg kobiet na 5 km techniką klasyczną (11.30) bieg mężczyzn na 10 km techniką klasyczną (13.15)

niedziela

bieg kobiet na 10 km techniką dowolna (11.30) bieg mężczyzn na 15 km techniką dowolną (14.30)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy