Reklama

Reklama

PŚ w biegach narciarskich - Justyna Kowalczyk wystartuje w Sztokholmie

Justyna Kowalczyk przystępuje do rywalizacji w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie. Już w czwartek na trasie w centrum stolicy Szwecji odbędzie się rywalizacja w sprincie techniką klasyczną.

Ostatnie dwa tygodnie były wyjątkowo ciężkie dla podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego. W 14 dni narciarka z Kasiny Wielkiej na samych zawodach pokonała blisko 160 km. Przed rywalizacją w Norwegii wzięła udział w maratonach La Diagonela w Szwajcarii (55 km) i Marcialonga we Włoszech (70 km).

Reklama

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Therese Johaug. Norweżka o 172 punkty wyprzedza faworytkę czwartkowego sprintu, rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Kowalczyk sklasyfikowana jest na 20. miejscu.

Wśród mężczyzn po trzecią z rzędu Kryształową Kulę pewnie zmierza Martin Johnsrud Sundby. Nad rodakiem Finnem Haagenem Kroghiem ma aż 720 punktów przewagi.

Po zawodach w Sztokholmie narciarze pozostaną w Szwecji. W weekend czeka ich rywalizacja w Falun. Zwykle to właśnie w tym miejscu odbywały się zmagania wieńczące sezon. Cykl 2015/16 zakończy się jednak w Kanadzie 12 marca.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie i Falun:

czwartek

sprint kobiet i mężczyzn techniką klasyczną (godz. 12.15 kwalifikacje, ćwierćfinały od 14.45)

sobota

bieg kobiet na 5 km techniką klasyczną (11.30) bieg mężczyzn na 10 km techniką klasyczną (13.15)

niedziela

bieg kobiet na 10 km techniką dowolna (11.30) bieg mężczyzn na 15 km techniką dowolną (14.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje