Reklama

Reklama

PŚ w biegach narciarskich: Justyna Kowalczyk nie wystartuje w Davos

Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwajcarskim Davos odbędą się bez udziału Justyny Kowalczyk.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W sobotę i niedzielę w tej szwajcarskiej miejscowości odbędą się bieg na 10 km oraz sprint techniką dowolną. Polka w tym czasie będzie trenowała we Włoszech.

- W Davos zaplanowano tylko rywalizację w stylu dowolnym i Justyna zgodnie ze wcześniejszymi założeniami nie przystąpi do niej. Obecnie przebywamy w Santa Caterinie, a już w poniedziałek przeniesiemy się do Dobbiaco. Tam 20 grudnia odbędzie się bieg na 10 km techniką klasyczną, na który bardzo się nastawiamy - powiedział Rafał Węgrzyn, asystent trenera Aleksandra Wierietielnego.

Reklama

Kowalczyk już wcześniej zapowiadała, że jej długofalowym celem są igrzyska w Pyeongchang w 2018 roku, a teraz skupiać się będzie przede wszystkim na startach "klasykiem". W sobotę w biegu łączonym 7,5+7,5 km w Lillehammer zajęła 32. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Therese Johaug. Norweżka zgromadziła już 443 pkt. Druga jest Szwedka Stina Nilsson - 280 pkt. Kowalczyk zajmuje 17. lokatę - 82 pkt.

Zawodniczka z Kasiny Wielkiej jest jedyną Polką ścigającą się w obecnym cyklu. Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska są w ciąży. W trakcie rehabilitacji po operacji nogi jest Sylwia Jaśkowiec, a problemy zdrowotne ma też Ewelina Marcisz. Na macierzyńską przerwę zdecydowała się też m.in. słynna Norweżka Marit Bjoergen.

Honor polskich biegów w Szwajcarii postara się obronić specjalizujący się w sprintach Maciej Staręga.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos:

sobota, 12 grudnia

kobiety - bieg na 15 km techniką dowolną (godz. 11.15)

mężczyźni - bieg na 30 km techniką dowolną (14.00)

niedziela, 13 grudnia

kobiety - sprint techniką dowolną (eliminacje 8.30, ćwierćfinały od 11.00)

mężczyźni - sprint techniką dowolną (eliminacje 8.30, ćwierćfinały od 11.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL