Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Kowalczyk w ostatnim sprincie sezonu

W środę w Sztokholmie Justyna Kowalczyk po raz ostatni w tym sezonie będzie rywalizować w biegu sprinterskim narciarskiego Pucharu Świata. Zawody w stolicy Szwecji inaugurują finał cyklu, którego kulminacja nastąpi od piątku do niedzieli w Falun.

W klasyfikacji generalnej Kowalczyk traci do prowadzącej Marit Bjoergen 138 punktów. Choć do zdobycia pozostało ich jeszcze 350, to na zniwelowanie straty podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego ma nikłe szanse. Nawet gdyby do końca sezonu była najszybsza we wszystkich biegach, to - jeśli Norweżka będzie zajmować drugie miejsce - odrobi do niej ledwie 52 pkt.

W ubiegłym roku w Sztokholmie narciarka z Kasiny Wielkiej odpadła w półfinale i została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Zwyciężyła Słowenka Petra Majdic, która zakończyła już karierę.

Reklama

Finał PŚ rozgrywany jest na podobnych zasadach co cykl Tour de Ski. Po zmaganiach w stolicy Szwecji trzy kolejne etapy odbędą się w Falun. Do ostatniego, niedzielnego biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną, zawodniczki przystąpią z zachowaniem różnic czasowych uzyskanych w trzech poprzednich startach.

Małą Kryształową Kulę w sprintach zapewniła sobie już wcześniej Amerykanka Kikkan Randall.

Początek eliminacji o godzinie 14. Ćwierćfinały zaplanowano na 15.45.

Kalendarz pozostałych zawodów kobiet w PŚ 2011-12 w Falun (Szwecja):

16 marca - 2,5 km techniką dowolną

17 marca - 10 km techniką klasyczną

18 marca - 10 km techniką dowolną

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje