Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Kowalczyk kontra Bjoergen - morderczy finisz

W sobotę w fińskim Lahti po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji w narciarskim Pucharze Świata wróci Justyna Kowalczyk. Do końca sezonu Polka nie będzie już miała chwili wytchnienia, bowiem osiem pozostałych biegów odbędzie się w ciągu 16 dni.

Po historycznych zmaganiach w Szklarskiej Porębie (17-18 lutego) Kowalczyk miała chwilę wytchnienia. Kilka dni spędziła w rodzinnym domu w Kasinie Wielkiej. Była także u lekarza kadry olimpijskiej Roberta Śmigielskiego, który ponownie przebadał dokuczające jej prawe kolano.

Zanim podopieczna Aleksandra Wierietielnego podda się zabiegowi czeka ją intensywna wycieczka po Skandynawii. Oprócz Lahti narciarka odwiedzi jeszcze norweskie Drammen (7 marca), Oslo (11 marca), Sztokholm (14 marca) i Falun (16-18 marca); tam tradycyjnie odbędą się finałowe zawody.

Reklama

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk ma 14 punktów przewagi nad Marit Bjoergen. W sobotę ataki Norweżki będzie odpierała w biegu łączonym 2x7,5 km. Sztab Polki jest przekonany, że mistrzynię olimpijską z Vancouver czeka twarda walka z całą kadrą zawodniczek z kraju fiordów.

"Norweżki w biegach ze startu wspólnego zawsze ze sobą współpracują. Jestem pewny, że teraz jeszcze bardziej będą się starały pomagać Bjoergen. Dla Justysi to nie jest komfortowa sytuacja, ale jest na to przygotowana i nie zamierza się poddawać" - powiedział Wierietielny.

W tym sezonie w biegu łączonym rywalizowano wcześniej dwukrotnie. W Nowy Rok, czwarty etap prestiżowego Tour de Ski wygrała Bjoergen, Kowalczyk była druga. Tę samą lokatę Polka zajęła w Rybińsku. Wtedy triumfowała inna Norweżka - Therese Johaug, a Bjoergen była trzecia.

W trzech ostatnich latach po Kryształową Kulę sięgnęła Kowalczyk, a żadna narciarka nie zdobyła tego trofeum cztery razy z rzędu.

Program zawodów Pucharu Świata w Lahti:

sobota

kobiety - bieg łączony 2x7,5 km (godz. 10.30)

mężczyźni - bieg łączony 2x15 km (14.00)

niedziela

kobiety - sprint techniką klasyczną (12.00)

mężczyźni - sprint techniką klasyczną (12.00)

Kalendarz pozostałych zawodów kobiet w PŚ 2011/2012:

7 marca - Drammen (Norwegia) - sprint techniką klasyczną

11 marca - Oslo - 30 km techniką klasyczną

14 marca - Sztokholm - sprint techniką klasyczną

16-18 marca - Falun (Szwecja) - 2,5 km techniką dowolną, 10 km techniką klasyczną i 10 km techniką dowolną

Zapraszamy na relację na żywo z biegu łączonego na 15 km!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne