Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Kowalczyk czy Bjoergen "królową Morderczej Góry"?

Moerdarbakken (Mordercza Góra) - to wzniesienie, na które przez półtora kilometra wbiegać będą narciarki podczas piątkowych zawodów Pucharu Świata w Falun. Najszybsza uzyska miano "królowej Moerdarbakken". Justyna Kowalczyk cieszyła się nim dwa lata temu.

Piątkowy etap liczy zaledwie 2,5 km, ale zawodniczkom mocno da się we znaki. Na Moerdarbakken nie wystarczy bowiem tylko wbiec, później trzeba jeszcze pokonać stromy zjazd.

Z powodu wiosennej pogody organizatorzy musieli przygotować sztuczny śnieg. Miejscami jest on brudny i zmieszany z kamykami. Na szczęście, dzięki wysokiej temperaturze, także miękki, a trasa przez to bezpieczniejsza, bowiem nieco wolniejsza.

W ubiegłym roku "królową Moerdarbakken" została Marit Bjoergen. Norweżka wyprzedziła Kowalczyk o 10,6 s.

Reklama

"Moim zdaniem w tym roku też wygra Bjoergen, jest w świetnej formie, a poza tym to zawody techniką dowolną. Gdyby bieg był "klasykiem" można byłoby wtedy pomarzyć o zwycięstwie. Justyna oczywiście będzie walczyła, po to tutaj przyjechała. Kiedy w środę w Sztokholmie znów upadła było nam zwyczajnie wstyd i nie mieliśmy ochoty z nikim rozmawiać. Sezon wciąż jednak trwa i nie mogliśmy tak po prostu spakować się i wrócić do domu" - powiedział trener Aleksander Wierietielny.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadząca Bjoergen ma nad narciarką z Kasiny Wielkiej 160 punktów przewagi. Choć do zdobycia pozostało ich jeszcze 300, to szanse Polki na czwarty triumf z rzędu są czysto teoretyczne. Początek piątkowej rywalizacji o 13.30.

Zapraszamy na relację na żywo z biegu na 2,5 km techniką dowolną w Falun!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje