Reklama

Reklama

PŚ w biegach. Justyna Kowalczyk druga w kwalifikacjach w Asiago

Justyna Kowalczyk z drugim czasem awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną, który odbywa się we włoskim Asiago. Polkę w kwalifikacjach wyprzedziła tylko Katja Visnar.

Słowenka, która uzyskała czas 3.02,85, była szybsza od Kowalczyk o 2,23 sekundy. Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajęła Niemka Denise Herrmann, która straciła do zwyciężczyni trzy sekundy.

Do czołowej "30", która będzie rywalizować dalej, nie udało się awansować pozostałym Polkom. Sylwia Jaśkowiec była 50. (14,4 sekundy gorzej od Visnar), a Agnieszka Szymańczak 52. (strata 14,86).

Asiago do pucharowego kalendarza wróciło po prawie sześciu latach przerwy. 4 stycznia 2008 roku odbył się tam jeden z etapów Tour de Ski - sprint techniką dowolną. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego zajęła w nim trzecie miejsce.

Reklama

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest czwarta, zgromadziła 344 punkty. Prowadzi Marit Bjoergen - 569 pkt. Druga jest Szwedka Charlotte Kalla (401), a trzecia Norweżka Therese Johaug (350). Tych trzech zawodniczek jednak zabrakło na starcie we Włoszech. Zamiast rywalizacji wybrały treningi.

Ćwierćfinały rozpoczną się o 10.35. Transmisje w TVP 2 i Eurosporcie 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama