PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk 14. w eliminacjach sprintu w Lillehammer

Justyna Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lillehammer. Polka w eliminacjach zajęła 14. miejsce.

Na 1,3-kilometrowej trasie najszybsza okazała się Amerykanka Sadie Bjornsen, która uzyskała czas 3.22,45. Zaledwie o 0,01 wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski i Rosjankę Natalię Nieprajewą.

Liderka klasyfikacji w sprincie Szwedka Stina Nilsson była w eliminacjach 12, ze stratą 3,19.

Kowalczyk przybiegła na 14 pozycji, będąc gorszą od Bjornsen o 3,43. Za Polką uplasowały się m.in. Norweżka Heidi Weng (15., 3,52), Szwedka Iga Ingemarsdotter (17., 4,23), czy inna Norweżka Marit Bjoergen (21., 4,64).

Do "30", którą zobaczymy w ćwierćfinałach, nie weszły m.in.: Słowaczka Alena Prochazkova (31., 6,76) czy Amerykanka Kikkan Randall (42., 9,70).

Nie wystartowała natomiast Szwedka Charlotte Kalla, liderka klasyfikacji generalnej PŚ.

Wśród mężczyzn  Maciej Staręga nie awansował do ćwierćfinału sprintu.  W eliminacjach Polak zajął 58. miejsce, a do najszybszego na tym etapie Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo stracił 17,98 s.

Sprint "klasykiem" w tym sezonie odbywa się już po raz drugi. 24 listopada, na inaugurację w Kuusamo, podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego została sklasyfikowana na 20. pozycji.

Ćwierćfinały rozpoczną się o 11.15. Transmisja w Eurosporcie.