Reklama

Reklama

PŚ w biegach - inauguracja w miejscu lubianym przez Justynę Kowalczyk

W piątek w Kuusamo od sprintu techniką klasyczną Justyna Kowalczyk rozpocznie rywalizację w Pucharze Świata 2013/14 w biegach narciarskich. Polka w inauguracjach zwykle nie błyszczy, ale tym razem może być inaczej, bo fińskie trasy bardzo lubi.

W ostatnich pięciu latach najwyższą lokatą, jaką Kowalczyk zajęła w pierwszych zawodach sezonu, było siódme miejsce w 2008 i 2010 roku. W 2012 w szwedzkim Gaellivare była dopiero 27. Kuusamo zwykle było drugim pucharowym przystankiem i tam podopieczna Aleksandra Wierietielnego prezentowała się już lepiej.

Reklama

Trzy biegi rozgrywane w Finlandii składają się na mini cykl Ruka Triple. Zwycięstwo w łącznej klasyfikacji warte jest 200 punktów, a triumf w poszczególnych etapach 50. Polka w minionych trzech edycjach zajmowała kolejno drugie, piąte i znów drugie miejsce. Za każdym razem wygrywała Norweżka Marit Bjoergen. Scenariusz zwykle był ten sam. Narciarka z Kasiny Wielkiej, po słabszym wyniku w sprincie, później odrabiała straty.

"Bardzo lubię trasy w Kuusamo. Niestety dla mnie rywalizacja tutaj toczy się zawsze na początku sezonu, kiedy moje bieganie nie jest jeszcze takie jakbym chciała. Dlatego nie jest to miejsce, które kojarzy mi się ze zwycięstwami, choć te też się zdarzały, raczej bardziej pamiętam głupie błędy, które zdarzało mi się tutaj popełniać, szczególnie w sprincie" - napisała Kowalczyk na swojej stronie internetowej.

Rywalizacja w PŚ 2013/14 oficjalnie rozpocznie się w piątek o godzinie 10.30, kiedy na trasę w eliminacjach sprintu ruszy pierwsza zawodniczka.

Program cyklu Ruka Triple:

29 listopada (piątek) - sprint techniką klasyczną, eliminacje od godz. 10.30, ćwierćfinały od 12.30

30 listopada (sobota) - bieg techniką klasyczną, kobiety na 5 km o 10.00, mężczyźni na 10 km o 11.30

1 grudnia (niedziela) - bieg na dochodzenie techniką dowolną, kobiety na 10 km o 10.30, mężczyźni na 15 km o 12.15


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama