Reklama

Reklama

PŚ w biegach: czas na finałowe zmagania

Sprintem techniką klasyczną w Sztokholmie rozpocznie się w środę finał Pucharu Świata w biegach narciarskich. Później zawody przeniosą się do Falun, gdzie w niedzielę zakończy się sezon. Justyna Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie "Kryształową Kulę".

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo ze sprintu w Sztokholmie. Jej początek o 15.45

Kobiece zmagania w finale PŚ będą pozbawione emocji, bo już wiadomo w czyje ręce trafią wszystkie trofea. Kowalczyk czwarty w karierze triumf w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie tydzień temu, a małą "Kryształową Kulę" za rywalizację na dystansach w niedzielę w Oslo. Natomiast w sprintach, tak jak w poprzednim sezonie, najlepsza okazała się Kikkan Randall.

Niezwykle ciekawie jest za to wśród mężczyzn. Pierwszego Rosjanina Aleksandra Liegkowa i trzeciego, broniącego tytułu Szwajcara Daria Colognę, dzieli tylko 15 punktów. 12 do lidera traci Norweg Petter Northug. W zbliżających się startach swoje konto można powiększyć aż o 350 pkt.

Reklama

W środowym sprincie oraz w dwóch kolejnych biegach już w Falun zwycięzca otrzyma 50 punktów, drugi na mecie 46, a trzeci - 43.

Do ostatniego etapu - biegu na dochodzenie na 15 km techniką dowolną - zawodnicy przystąpią z zachowaniem różnic czasowych uzyskanych w trzech poprzednich startach. Kto linię mety minie jako pierwszy, otrzyma aż 200 pkt, za drugą lokatę przewidziano 160, a za trzecią - 120.

Eliminacje sprintu techniką klasyczną zaplanowano na 13.45. Ćwierćfinały rozpoczną się dwie godziny później.

Kalendarz finałowych zawodów w PŚ 2012-13:

20 marca - sprint techniką klasyczną (kobiety i mężczyźni)

22 marca - 2,5 km (kobiety) i 3,3 km (mężczyźni) techniką dowolną

23 marca - 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) techniką klasyczną ze st. wspólnego

24 marca - 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) techniką dowolną na dochodzenie

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biegach narciarskich | Justyna Kowaczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje