Reklama

Reklama

PŚ w biegach - ciężkie dni przed Justyną Kowalczyk

W sobotę w Lillehammer w zawodach narciarskiego Pucharu Świata Justyna Kowalczyk odniosła zwycięstwo w biegu na 10 km "klasykiem". Podczas zbliżającego się weekendu w Davos Polce o sukces będzie znacznie trudniej, bo zaplanowano rywalizację techniką dowolną.


Reklama

Z 28 zwycięstw w Pucharze Świata, jedynie dwa podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego odniosła w biegach techniką dowolną - 8 marca 2009 roku w Lahti na 10 km i 2 lutego 2012 w Moskwie w sprincie. W Szwajcarii w sobotę odbędzie się bieg na 15 km, a następnego dnia sprint.

W tym sezonie Polce rywalizację "łyżwą" wyjątkowo mocno utrudniają bolące piszczele. W obecnym cyklu Pucharu Świata Kowalczyk tylko raz biegła tą techniką - 1 grudnia w Kuusamo na dochodzenie na 10 km. Narciarka z Kasiny Wielkiej, choć przystąpiła do zawodów pierwsza i miała prawie pół minuty przewagi nad Norweżką Marit Bjoergen, ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Netto jej wynik był dopiero 17.

W klasyfikacji generalnej PŚ Polka jest trzecia, zgromadziła 314 punktów. Prowadzi Bjoergen - 369 pkt, a druga jest Szwedka Charlotte Kalla - 341.

W poprzednim sezonie w Davos rywalizowano w sprincie techniką klasyczną i biegu na 10 km "łyżwą". Kowalczyk najpierw zwyciężyła, a następnie była druga, za Norweżką Therese Johaug.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos:

sobota, 14 grudnia

mężczyźni - 30 techniką dowolną (godz. 9.15)

kobiety - 15 km techniką dowolną (12.30)

niedziela, 15 grudnia

kobiety - sprint techniką dowolną (eliminacje 9.45, ćwierćfinały od 11.45)

mężczyźni - sprint techniką dowolną (eliminacje 9.45, ćwierćfinały od 11.45)

Zapraszamy na relację na żywo z biegu na 15 km techniką dowolną w Davos!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje