Reklama

Reklama

Norwegowie o Kowalczyk: Straszny powrót żelaznej Polki

Bieg Justyny Kowalczyk na drugiej zmianie szfatety podczas narciarskich mistrzostw świata w Val di Fiemme oceniony został przez norweskie media jako "pokaz siły" i "wielki, straszny powrót do rywalizacji żelaznej Polki".

"Polska nie mogła zagrozić Norwegii, lecz Kowalczyk, bijąc Therese  Johaug o aż 40 sekund na dystansie 5 kilometrów, oddała ciężki strzał ostrzegawczy przed sobotnim biegiem na 30 kilometrów" - skomentował dziennik "Verdens Gang".

Kanał telewizyjny NRK ocenił drugą zmianę sztafety w wykonaniu Kowalczyk jako "fenomenalną", a komentator Toregir Bjoern stwierdził, że "żelazna Polka, po nieudanych dla niej jak na razie MŚ, powróciła i to w jakim stylu..."

Wielokrotny były mistrz olimpijski i świata Thomas Alsgaard, który również komentował sztafetę na antenie NRK podkreślił: "Po tym, co dzisiaj widzieliśmy, Kowalczyk jest teraz największym faworytem przed sobotą".

Reklama

Kanal TV2 ocenił pogoń za Johaug jako "wręcz niewiarygodną" i podkreślił: "niestety dla Polski jej pozostałe biegaczki nie są w stanie nawet zbliżyć się do kalibru Kowalczyk".

Dziennik internetowy "Nettavisen" nazwał zmianę Kowalczyk "pokazem dzikiej siły", a "Dagbladet" skomentował: "potworna zmiana Justyny była bardzo solidnym pokazem siły liderki Pucharu Świata".

"Polka, narzucając niesłychanie silne tempo na swojej zmianie, sprawiła, że zmiana Johaug sprawiała wrażenie bardzo słabej" - stwierdził dziennik "Aftenposten".

Komentatorzy szwedzkiej telewizji SVT nie ukrywali podziwu nad "pokazową zmianą" podkreślając, że "główna aktorką tego dnia była Kowalczyk, wygrywając bardzo lekko na swojej zmianie z mistrzynią świata na 10 kilometrów".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy