Reklama

Reklama

Norwegia pod wrażeniem wyczynu Justyny Kowalczyk

Trener norweskich biegaczek narciarskich Egil Kristiansen jest pod wrażeniem doktoratu Justyny Kowalczyk oraz zdobycia przez nią najwyższego szczytu słowackich Tatr - Gerlacha.

"Pani doktor i alpinistka z pewnością będzie bardzo silna na trasach nadchodzącego sezonu" - powiedział na antenie norweskiej telewizji.

Reklama

Wiadomość o doktoracie Kowalczyk podana została przez kanał telewizji NRK krótko po pojawieniu się jej w polskich media. Polka obroniła pracę pt. "Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki biegu oraz zróżnicowanych poziomów sportowych".

"Według informacji, które do nas dotarły, Kowalczyk skoncentrowała się w swojej pracy na technice dowolnej. Jest to o tyle ciekawe, że właśnie w niej ma pewne problemy, natomiast w klasycznej jest mistrzynią" - powiedział Kristiansen.

Podkreślił, że jego zdaniem w technice dowolnej po doktoracie Polki raczej nie nastąpi rewolucja, ale można się spodziewać bardzo dużego jej polepszenia w wykonaniu Kowalczyk.

"Zaimponowała mi i wyraźnie zna świetnie teorię tej techniki, która z pewnością wpłynie na praktyczne zastosowanie. Jedno nie ulega wątpliwości, że teraz moje dziewczyny będą zmuszone walczyć z ...dr Kowalczyk" - dodał Kristiansen.


Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Egil Kristiansen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje