Reklama

Reklama

Marit Bjoegen nie wystartuje w Tour de Ski!

Z powodu problemów z sercem trzecia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich Marit Bjoergen nie wystartuje w Tour de Ski. Norweżka miała podczas sobotniego treningu nieregularny puls i trafiła do szpitala na obserwację.

"Podczas treningu jej serce biło szybciej niż powinno. Prawdopodobnie jednak brzmi to bardziej dramatycznie, niż jest w rzeczywistości" - powiedział trener zawodniczki Egil Kristiansen, cytowany przez stronę internetową telewizyjnej stacji TV 2.

Szkoleniowiec poinformował jednak, że ze względu na bezpieczeństwo nie wystartuje ona w zawodach Tour de Ski, które odbędą się w dniach 29 grudnia-6 stycznia. "Dopóki nie mamy pewności, że wszystko jest w porządku, nie zamierzamy podejmować żadnego ryzyka" - podkreślił.

Według Kristiansena stan Bjoergen szybko się poprawił, ale zawodniczka postanowiła zgłosić się do szpitala "na wszelki wypadek". 32-letnia Norweżka przebywała w jednej z klinik w Trondheim na obserwacji do niedzieli.

Reklama

Spytany przez portal VG Nett, jak zawodniczka zareagowała na wykluczenie z TdS, szkoleniowiec odparł: "To było dla niej jak cios w twarz. Zwycięstwo w tych zawodach było jej jednym z głównych celów na ten sezon. Naprawdę ciężko pracowała, żeby się do nich przygotować".

Bjoergen, która była obok Justyny Kowalczyk najpoważniejszą kandydatką do wygrania cyklu TdS, odpuściła start w niedawno rozgrywanych zawodach w kanadyjskim Canmore. Polka wygrała tam i wyprzedziła Norweżkę w klasyfikacji generalnej o 65 punktów.

W czasie, gdy Kowalczyk odnosiła drugi triumf w tym sezonie, Bjoergen przygotowywała się do TdS we włoskich Alpach. Cała Norwegia marzyła o triumfie jej lub innego reprezentanta tego skandynawskiego kraju.

"Jeszcze nigdy żaden Norweg czy Norweżka nie wygrali TdS" - przypomniał niedawno kierownik narodowej reprezentacji Vidar Loefhus. Wśród kobiet trzy ostatnie edycje wygrała Polka.

W składzie kobiecej reprezentacji Norwegii pozostają: Therese Johaug, Marthe Kristoffersen, Kristin Stoermer Steira, Heidi Weng i Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

"Johaug i Weng nigdy nie były tak silne i również są w stanie wygrać TdS" - ocenił Loefhus.

Dowiedz się więcej na temat: Marit Bjoergen | Justyna Kowalczyk | Tour de Ski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje