Reklama

Reklama

Kowalczyk w Otepaeae pokona Bjoergen?

Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) wystartuje w sobotę i niedzielę w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w estońskiej miejscowości Otepaeae. Polka po triumfie w Tour de Ski odpoczywała od rywalizacji i nie uczestniczyła w zmaganiach w Libercu.

Mistrzyni olimpijska z Vancouver ostatnie dni spędziła we Włoszech. Dokładna lokalizacja utrzymywana była w tajemnicy, by Polka mogła odpocząć od dziennikarzy i kibiców. Do Estonii dotarła w środę wieczorem. W czwartek będzie już tam trenowała.

Otepaeae to wyjątkowo szczęśliwe miejsce dla Kowalczyk. To właśnie tam po raz pierwszy w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów (3. miejsce, 7.01.2006) oraz zwyciężyła (27.01.2007). Oba te sukcesy odniosła w biegu na 10 km techniką klasyczną. W tej samej konkurencji będzie rywalizowała także w sobotę. Trudno chyba o lepszą okazję, by wreszcie pokonać Marit Bjoergen. W tym sezonie podopiecznej Aleksandra Wierietielnego w bezpośredniej konfrontacji jeszcze nie udało się wyprzedzić Norweżki.

Reklama

Z Estonią zawodniczkę z Kasiny Wielkiej łączą pochodzący z tego kraju serwismeni, z którymi współpracuje.

"Narciarstwo biegowe to bardzo popularny sport w tym kraju. Ludzie tam lubią go oglądać, sami także biegają. Mają więc znajomość tematu i szacunek dla tych, którzy są z nim związani. Na pewno jest tak, że Estończycy bardzo cieszą się i doceniają fakt, że ich rodacy pracują z Justyną Kowalczyk" - zaznaczył na stronie internetowej zawodniczki jej drugi trener Rafał Węgrzyn.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk prowadzi z dorobkiem 1271 punktów. Włoszka Arianna Follis traci do niej 391 pkt, a trzecia Bjoergen - 475.

Program zawodów PŚ w Otepaeae:

sobota:

kobiety - bieg na 10 km techniką klasyczną (godz. 10.15)

mężczyźni - bieg na 15 km techniką klasyczną (13.00)

niedziela:

kobiety - sprint (8.15)

mężczyźni - sprint (8.40)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje