Reklama

Reklama

Kowalczyk trenuje na ulubionych trasach w Canmore

Przygotowująca się do kolejnych występów w Pucharze Świata w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk trenuje na swoich ulubionych trasach w Canmore. W tej kanadyjskiej miejscowości wystartuje w dniach 13-16 grudnia. Wcześniej opuści zawody w Quebecu (7-8.12).

Do Kanady polska ekipa przeniosła się prosto z Kuusamo, po wielogodzinnej podróży samolotowej z Helsinek przez Londyn do Calgary.

Kowalczyk bardzo odpowiadają olimpijskie trasy w Canmore, gdzie w 1988 roku walczono o medale igrzysk organizowanych przez Calgary. Na sześć dotychczasowych występów w PŚ aż pięciokrotnie stawała tam na podium - m.in. odniosła swoje drugie zwycięstwo w karierze - 22 stycznia 2008 roku w biegu łączonym na 15 km.

"Na kanadyjskich trasach mam taką statystykę, jak nigdzie indziej na świecie" - przyznała na swojej stronie internetowej.

Reklama

W Kanadzie, ale w Whistler koło Vancouver, Polka zdobyła w 2010 roku mistrzostwo olimpijskie na 30 km, wicemistrzostwo w sprincie i brązowy medal w biegu łączonym. Przed igrzyskami w 2010 roku trenowała właśnie w Canmore.  

Po zawodach w Canmore (rywalizacja ze startu wspólnego na 10 km techniką klasyczną, sprint techniką dowolną i bieg łączony na 15 km - oficjalna nazwa FIS tej konkurencji to skiathlon) następnym startem Kowalczyk będzie rozpoczynający się 29 grudnia cykl Tour de Ski. Tu spotka się z liderką Pucharu Świata Marit Bjoergen, która nie pojechała do Kanady, aby we włoskich Alpach przygotowywać się do najważniejszej imprezy sezonu, jaką są mistrzostwa świata w Val di Fiemme (20 lutego - 3 marca). Celem Norweżki jest zdobycie tam sześciu złotych medali.

Po czterech z 29 zawodów PŚ w klasyfikacji generalnej prowadzi Bjoergen przed rodaczką Therese Johaug. Trzecia jest Kowalczyk, która traci do liderki 190 pkt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje