Reklama

Reklama

Kowalczyk potknęła się i zabrakło jej w finale. Bjoergen też

Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęła w Davos dopiero czwarte miejsce w półfinale biegu sprinterskiego na dystansie 1,5 km techniką dowolną zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata i nie awansowała do finału. Nie wystąpiła w nim także Norweżka Marit Bjoergen,

Polka bardzo dobrze zaczęła półfinał. Od początku wyszła na prowadzenie, które utrzymywała po podbiegu. W pewnym momencie się jednak potknęła i jej przewaga została zniwelowana. Kowalczyk przegoniły Rosjanka Natalia Matwiejewa i Szwedka Hanna Brodin, które potem walczyły o zwycięstwo. Na finiszu naszą zawodniczką wyprzedziła też Bjoergen, ale trzecie miejsce nie dało jej awansu do finału. Z pierwszego półfinału do decydującej rozgrywki oprócz Amerykanki Kikkan Randall i Norweżki Heidi Weng, z najlepszymi czasami zakwalifikowały się Szwajcarka Laurien van der Graaff i inna Norweżka Maiken Caspersen Falla. Tym samym liderka Pucharu Świata pierwszy raz w tym sezonie nie wygrała konkurencji, w której startowała.

Reklama

W finale Randall nie dała żadnych szans rywalom. O drugie miejsce zażartą walkę stoczyły Matwiejewa i Falla. Ostatecznie o wyższym miejscu Rosjanki zadecydowało rozstrzygnięcie foto finiszu. Czwarta była Brodin, a na kolejnych pozycjach uplasowały się van der Graaff i Weng.

Do półfinału Kowalczyk spisywała się w Davos bardzo dobrze. Wygrała swój ćwierćfinał, do którego awansowała z szóstym czasem eliminacji. Najlepszy wynik - 3.04,24 uzyskała Amerykanka Randall.

Kowalczyk straciła do Randall 3,63 s. Trzeci rezultat miała Bjoergen - 0,95 s gorzej od Amerykanki.

W sobotę podopieczna Aleksandra Wierietielnego zajęła piąte miejsce w wyścigu na 15 km techniką dowolną. Oprócz Bjoergen wyprzedziły ją jeszcze trzy Norweżki: Vibeke Skofterud, Therese Johaug i Marthe Kristoffersen.

Kowalczyk w sprincie wystartowała w tym sezonie po raz drugi. W listopadzie w Kuusamo rozgrywany był techniką klasyczną, a mistrzyni olimpijska z Vancouver uplasowała się na 13. pozycji.

Wyniki niedzielnego sprintu na 1,5 km w Davos (technika dowolna):

1. Kikkan Randall (USA) 3.02,4

2. Natalia Matwiejewa (Rosja) strata 1,7

3. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 1,7

4. Hanna Brodin (Szwecja) 2,5

5. Laurien van der Graaff (Szwajcaria) 7,5

6. Heidi Weng (Norwegia) 10,5

7. Marit Bjoergen (Norwegia)

8. Justyna Kowalczyk (Polska)

9. Chandra Crawford (Kanada)

10. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia)

Klasyfikacja generalna PŚ (po 8 z 37 zawodów):

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 582 pkt

2. Vibeke Skofterud (Norwegia) 411

3. Kikkan Randall (USA) 393

4. Therese Johaug (Norwegia) 376

5. Charlotte Kalla (Szwecja) 320

6. Justyna Kowalczyk (Polska) 278

7. Marthe Kristoffersen (Norwegia) 210

8. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 201

9. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) 199

10. Natalia Matwiejewa (Rosja) 194

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje