Reklama

Reklama

Kowalczyk odbierze Kryształowe Kule w Falun

Justyna Kowalczyk, która w niedzielę zapewniła sobie triumf w Pucharze Świata w biegach narciarskich, a w sobotę w klasyfikacji na dystansach, trofea odbierze 20 marca po zakończeniu finałowych zawodów w szwedzkim Fulun.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej po raz trzeci z rzędu otrzyma Kryształową Kulę - główne trofeum za zwycięstwo w narciarskim cyklu Pucharu Świata. Polka odbierze też małą kulę dla najlepszej zawodniczki na dystansach.

Reklama

- Uroczystość wręczenia nagród będzie miała miejsce po zakończeniu zawodów finałowych w Falun 20 marca - powiedział dyrektor konkurencji biegowych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Szwajcar Juerg Capol.

Jednocześnie wyjaśnił, że do końca pucharowej rywalizacji, która zostanie wznowiona po mistrzostwach świata w Oslo, do zdobycia pozostało 565 punktów.

- Justyna zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bo nad następną w klasyfikacji Norweżką Marit Bjoergen ma 592 punkty przewagi. W pozostałych imprezach do zdobycia jest tylko 565 punktów: w Lahti dwa razy po 100 i 15 jako bonus w biegu łączonym, trzykrotnie po 50 za trzy etapy finału PŚ w Sztokholmie i Falun oraz 200 za triumf w ostatniej konkurencji sezonu - wyjaśnił Capol.

Działacz FIS potwierdził, że w następnej edycji PŚ Justyna Kowalczyk będzie miała możliwość zaprezentowania się polskim kibicom. Szklarska Poręba na pewno zorganizuje zawody w sezonie 2011/2012.

- Decyzja, ile biegów i jakie odbędą się w Polsce na posiedzeniu FIS na początku czerwca w słoweńskim Portorożu - dodał Capol. Wcześniej przedstawiciele międzynarodowej federacji po raz kolejny będą wizytować Szklarską Porębę.

Dowiedz się więcej na temat: Justyna | FIS | Justyna Kowalczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama