Reklama

Reklama

Kowalczyk marzy o zwycięstwie w Oslo

W niedzielę Justynę Kowalczyk czeka najdłuższy bieg w obecnym sezonie narciarskiego Pucharu Świata. Polka będzie rywalizowała w Oslo na dystansie 30 km techniką klasyczną. To konkurencja, w której przed dwoma laty w Vancouver została mistrzynią olimpijską.

Jeszcze dziewięć dni temu w klasyfikacji generalnej PŚ podopieczna Aleksandra Wierietielnego miała nad Marit Bjoergen 14 punktów przewagi. Ostatnie trzy starty nie były jednak dla narciarki z Kasiny Wielkiej udane. W Lahti i Drammen przydarzyły jej się łącznie trzy upadki i teraz w cyklu aż o 118 pkt prowadzi Norweżka.

Szanse Kowalczyk na sięgnięcie po czwartą "Kryształową Kulę" co prawda drastycznie spadły, ale wciąż istnieją. W niedzielę do zdobycia jest nie tylko 100 pkt za zwycięstwo, ale także łącznie aż 60 na czterech lotnych premiach.

Reklama

Polka o zwycięstwie w Oslo marzy jeszcze z jednego powodu. "Ten dystans, zwłaszcza klasykiem, jest dla mnie super. Nigdy jeszcze w żadnym miejscu w Norwegii nie wygrałam zawodów, więc tym bardziej byłoby to coś fajnego" - napisała na swojej stronie internetowej.

Początek biegu o godzinie 11.

Kalendarz pozostałych zawodów kobiet w PŚ 2011/2012:

14 marca - Sztokholm - sprint techniką klasyczną

16-18 marca - Falun (Szwecja) - 2,5 km techniką dowolną, 10 km techniką klasyczną i 10 km techniką dowolną

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje