Reklama

Reklama

Kowalczyk i Jaśkowiec wywalczyły brąz w sprincie drużynowym na MŚ

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal narciarskich mistrzostw świata w szwedzkim Falun w konkurencji sprintu drużynowego. W finale rywalizowało dziesięć drużyn. Wygrały Norweżki przed Szwecją.

Polki świetnie spisały się już w dzisiejszym półfinale, awansując bezpośrednio z drugiego miejsca po emocjonującym finiszu, który przegrały o 0,15 s z Norweżkami.

Sprint drużynowy, w formie sztafety, składa się z sześciu biegów po 1,2 km, w których startują na przemian po trzy razy dwie zawodniczki z danej reprezentacji.

Na starcie finału stanęło dziesięć drużyn: Norwegia, Polska, Niemcy, USA, Szwecja, Finlandia, Rosja, Słowenia, Francja i Szwajcaria.

Jako pierwsza w polskiej ekipie na trasę wybiegła Kowalczyk. Polka nieco zaspała na starcie i dała się zamknąć na szóstej pozycji. Potem na podbiegu udało się jej awansować na czwarte miejsce, a na kolejnej górce wskoczyła na trzecią lokatę.

Reklama

Jaśkowiec ruszyła z trzeciej pozycji ze stratą pół sekundy do Norweżek, drugie były Niemki. Nasza zawodniczka na podbiegu wyprzedziła Niemkę Denise Herrmann i zajęła miejsce za Norweżką Maiken Caspersen Fallą.

Na zmianę Jaśkowiec dobiegła jako druga tuż za Niemką. Kowalczyk wyraźnie straciła do Norweżki i Niemki, ale wciąż wyprzedzała Szwedkę.

Falla i Hermann biegły na czele, ale Jaśkowiec i Stina Nilsson ze Szwecji zbliżały się do nich. Już tylko cztery drużyny walczyły o trzy medale.


Jaśkowiec przyprowadziła zespół na trzeciej pozycji przed ostatnią zmianą Kowalczyk. Na podbiegu Polka wyprzedziła Niemkę Nicole Fessel. Z przodu była Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg.

Falla wybiegła na ostatnią zmianę z dużą przewagą. Trzy pozostałe ekipy, wśród nich Jaśkowiec, pozostały w walce o srebro i brąz.

Sylwia rewelacyjnie pobiegła na najtrudniejszym z podbiegów, uciekając nieco Niemce i Szwedce.

Ostatecznie złoto wywalczyła Norwegia z czasem 14.29,57, srebro zdobyła Szwecja, a brąz Polska po dramatycznym finiszu, gdzie Jaśkowiec ustąpiła miejsca Nilsson.

Polska straciła do Norwegii 8,48 s, a do Szwecji zaledwie 0,31 s.

Wyniki finału:


Sprint drużynowy techniką dowolną 6x1,2 km kobiet:

1. Ingvild Flugstad Oestberg, Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 14.29,57 min

2. Ida Ingemarsdotter, Stina Nilsson (Szwecja)               strata 8,17

3. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec (Polska)                     8,48

4. Nicole Fessel, Denise Herrmann (Niemka)                         11,57

5. Anastazja Dozenko, Natalia Matwiejewa (Rosja)                   29,19

6. Coraline Thomas Hugue, Celia Aymonier (Francja)                 30,26

7. Seraina Boner, Laurien van der Graaff (Szwajcaria)              33,98

8. Sophie Caldwell, Jessica Diggins (USA)                          34,06

9. Katja Visnar, Nika Razinger (Słowenia)                          42,39

10. Riikka Sarasoja-Lilja, Anne Kyllonen (Finlandia)                42,90

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama