Reklama

Reklama

Kowalczyk druga w kwalifikacjach sprintu w Libercu

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym, który odbywa się w czeskim Libercu. Do fazy finałowej, która rozpocznie się o 14.15, z trzech Polek awansowała tylko ona.

Najszybszą z 56 biegaczek okazała się Finka Mona-Lisa Malvalehto. Jej czas to 2.04,06. Kowalczyk straciła do niej 3,35 s. Na trzecim miejscu kwalifikację ukończyła Słowenka Katja Visnar. Była gorsza od Malvalehto o 4,5 sekundy.

Pozostałe z Polek nie zmieściły się w czołowej "30", która awansowała do ćwierćfinałów. Agnieszka Szymańczak była 49. (strata 14,95), a Ewelina Marcisz 55. (19,59).

Kowalczyk pobiegnie w czwartym wyścigu ćwierćfinałowym. Rywalkami Justyny będą: Niemka Sandra Ringwald, Norweżki Celine Brun-Lie i Mari Eide oraz Szwedki Ida Ingemarsdotter i Magdalena Palaja. Przypomnijmy, że awans uzyskają po dwie z każdego z pięciu biegów oraz dwie z najlepszymi czasami.

Reklama

Kowalczyk, która prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, na pewno powiększy swoją przewagę, bo w sprincie w Libercu nie wystąpiły ani druga Norweżka Therese Johaug, ani jej rodaczka Marit Bjoergen. Ta druga, po grudniowych problemach z sercem, na pucharowe trasy planuje wrócić we francuskim La Clusaz 19 stycznia.

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biegach narciarskich | Justyna Kowalczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje