Reklama

Reklama

Kalla zamierza zrezygnować z Tour de Ski

Charlotte Kalla, szwedzka rywalka Justyny Kowalczyk, zamierza zrezygnować ze startu w najbliższej edycji cyklu Tour de Ski ze względu na zbyt wyczerpujący terminarz Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Kalla stała się gwiazdą narciarstwa biegowego po triumfie w TdS w sezonie 2007/08. Tym razem jednak mistrzyni olimpijska na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną z Vancouver (2010) stwierdziła, że priorytetem w nadchodzącym sezonie będą dla niej mistrzostwa świata w Val de Fiemme (20 lutego - 3 marca 2013).

- Terminarz najbliższego Pucharu Świata jest bardzo napięty. W grudniu odbędzie się pięć startów w Kanadzie, a później Tour de Ski (28 grudnia-6 stycznia). Biorąc pod uwagę zmęczenie podróżą za ocean i zmianą czasu, po prostu nie będę - i chyba nie tylko ja - w stanie wystartować we wszystkich zawodach. Moim głównym celem pozostają mistrzostwa świata - powiedziała Kalla.

Reklama

Biegaczka przebywa obecnie na obozie treningowym na Majorce. Jest to już drugie zgrupowanie szwedzkiej reprezentacji, która rozpoczęła przygotowania do sezonu na początku maja.

Trzy ostatnie edycje Tour de Ski - najbardziej prestiżowego cyklu w biegach narciarskich, odpowiedniku Turnieju Czterech Skoczni - wygrała Justyna Kowalczyk.

Zbigniew Kuczyński


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy