Reklama

Reklama

"Justyna Kowalczyk zrewanżuje się w mocny sposób"

- Justyna Kowalczyk już niedługo pokaże nam swoją prawdziwą siłę - uważa norweski ekspert od biegów narciarskich Torgeir Bjoern.

Norwescy eksperci od biegów narciarskich oceniają, że Justyna Kowalczyk podczas zawodów Pucharu Świata w Kuusamo w ubiegły weekend pokazała, że należy się z nią liczyć i w najbliższym czasie można się spodziewać z jej strony "bardzo mocnego uderzenia".

Ekspert kanału telewizji NRK Torgeir Bjoern, uznawany za jednego z najlepszych w tej dyscyplinie, stwierdził, że "bieg życia" pokazał Therese Johaug, deklasując w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną całą stawkę lecz taka dyspozycja nie będzie się jej przytrafiać często, natomiast rywalki będą się zbliżać podczas kolejnych startów.

Reklama

- Ona już raczej szybsza nie będzie. Kowalczyk natomiast już niedługo pokaże nam swoją prawdziwą siłę. Ona zwykle na początku sezonu dopiero się rozkręca i myślę, że w nadchodzących biegach klasycznych z pewnością pobiegnie przynajmniej o minutę szybciej - stwierdził Bjoern.

Jego opinię potwierdził trener Norweżek Egil Kristiansen: "W Kuusamo Kowalczyk nie była jeszcze sobą i nie pokazała, na co ją stać, lecz to był dopiero początek sezonu po miesiącach treningów więc z pewnością posiada duże rezerwy. Myślę, że już niedługo zrewanżuje się w bardzo mocny sposób".

Po zwycięstwie Johaug przyznał, że "miała swój dzień" lecz szybciej biegać już raczej nie będzie. Zdaniem Kristiansena jednak ten sezon w jej przypadku może być wyjątkowy:" Therese w tym roku trenowała bardzo dużo, pracując zwłaszcza nad techniką. Mając wieloletnią bazę fizyczną jest przygotowana do sezonu tak, że powinna bez większych problemów utrzymać swoją formę do mistrzostw świata w Falun w lutym".

Bjoern uważa jednak, że będzie to trudne. "Rywalki, jak Charlotte Kalla czy Justyna Kowalczyk, prowadzą przygotowania tak, aby uzyskać najwyższa formę właśnie na MŚ" - ocenił, dodając z lekkim sarkazmem: "Norweski model opiera się jednak, jak widać, na utrzymaniu najwyższej dyspozycji od początku sezonu do jego końca, więc zobaczymy".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL